Tisztelt Kollégák! Fenti készülékben az inverter SIP-U5F(M). Nem működő kimenetén a trafó (TMS914429CT)szekundere kb.6kOhm, a működő kimeneten elég pontosan 1.2kOhm. Ugye jól gondolom, hogy trafó hiba? Kérdéseim: - hol érdemes megvenni a trafót? (Nem feltétlenül a legolcsóbbat szeretném, hanem -ha van még ilyen- eredeti, vagy Nálatok már bevált típust.) - kell-e/érdemes-e még valamit cserélni a trafón kívül? Bocs a primitív kérdésekért, de nem sok LCD-t javítottam eddig... Szerk: Az inverter trafó cseréje után a monitor 1 hete hibátlanul üzemel. Köszönöm mindenkinek a segítséget!!! Köszönettel: Gyula
Sziasztok!
Ma hozták ezt a monitort, hogy tegnap használták, de ma semmit nem csinál. Szétszedés után átmértem a tápokat, 5V, 14V meg van a tápnál, a proci mellet még mérek 3.2V, és 1.8V szerintem ezek rendben vannak. próbára raktam bele új kondikat de semmi változás nem történt. Mi lehet a gond main-bord vagy még esetleg táp?
Köszöntök Minden Tanyakedvelőt !
Samsung SyncMaster 740N típusú LCD monitor nem működik, bekapcsolásakor folyamatosan villog a bekapcsolást jelző kék led. Milyen hibát kell keresnem a javításához. LEZÁRVA ! Köszönöm a hozzászólásokat !
Üdvözlök mindenkit!
Samsung Syncmaster 2443 BW monitorom megadta magát. A jobb oldalán egyharmad részben a kép csíkos. Olvasgattam már a fórumon pár dolgot, és COF gyanús, de úgy gondoltam megosztok egy képet róla (link), biztos, ami biztos alapon. Minden választ előre is köszönök!
http://kepfeltoltes.hu/view/141129/IMG_20141129_231751_www.kepfeltoltes.hu_.jpg