Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

SAMSUNG SC5345

HOOVER - SERVICE MANUAL
Type: (ZIP)
Size
5.0 MB
Page
---
Category
HOOVER
SERVICE MANUAL
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar samsung manual?
Document preview [1st page]
No preview item


No preview item for this file.

Possible causes:
  • No preview picture generated yet.
  • It is not a pdf file.
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    SAMSUNG SC-5345 SC5345 SC 5345
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant HOOVER forum topics:
SAMSUNG R843 vezérlőelektronika keresése
Üdvözlök mindenkit erre a mosógép vezérlőre volna szükségem,mert elszállt benne minden(proci,kijelzőmeghajtó,kondik,stb)valószínűsíthetően túláram volt a tettes.Villámlott odakünn is meg odabenn is. bolti ára 21-e forint ami nem fér bele most a költségvetésbe. ezek a feliratok találhatóak a panelon:MFS-MDF8NPH-00 L/f :10 DC 1300158 CBNBJFAF 0031 :MFS-MDF 8NPH-00/101017/1LF0013 segítségeteket előre is köszönöm: Krisztián
Milyen hibat jelez a Samsung WW70K42106W mosogep ?-Megoldva
Koszonom a kolleganak Tanulsagos volt
Samsung DW60H3010FW mosogatógép működés közben kikapcsol-bekapcsol

Sziasztok!
Fent nevezett gép időnként,rendszertelenül,kikapcsol majd bekapcsol.
Össze vissza ugrál,a programban,majd újra indul.
Kikapcsova,majd bekapcsolva,program elejére ugrik,vagy folytatja a programot vagy tetszése szerinti helyre ugrik.
Ennek a hibának a javításához kérem a segítségeteket!
(Fotókat késöbb teszek fel.)
Köszönöm.
Jano
U.I. ̶
E̶g̶y̶e̶n̶l̶ö̶r̶e̶ ̶f̶é̶l̶r̶e̶t̶é̶v̶e̶.̶
U.I._1
Újra félretéve . Próba később .
 
Samsung mikro
Üdv Adott egy samsung1817n mikró ami nem melegít. Kicseréltem a nagyfesz biztosítékot, nem veri ki újra de nem is melegít. Két kérdésem lenne mivel háztartási gépek terén nem sok a tapasztalatom. A nagyfesz bizti helyett egy ugyan ekkora és áram értékben is 750mA ugyan akkorát tettem be. Régebben volt ez az amerikai szabvány ha jól emlékszem. Gondolom ez nem gond. Nos minden alkatrészt lemértem a magnetron kivételével és forog morog, az áramfelvétele úgy 500W hallani a nagyáramú gerjesztés megvan még sincs melegítés. Szerintem nem jön létre a rezonancia vagyis döglött a magnetron. Régebben csak zárlatosakkal találkoztam, vagyis mindig kiverték a biztit. Az újabbak már ezt is tudják? Csendben elhaláloznak? Csere persze nem aktuális hiszen drágább mint az új sütő. Tanácsokat köszi.
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce