Sziasztok!
A tárgyban szereplő típushoz kérnék megerősítést tőletek,hogy a kijelző valóban halott e. Bekapcsoláskor hang van ,háttér rendesen megy de semmi videotartalom nem látható se a menüben se külső forrásról.Ha kikötöm a jobb oldali szalagkábelt a tconból akkor megjelenik a fél kép tökéletesen,ha fordítva akkor semmi.A tconon mérve amikor van félkép akkor megjelenik a 15V,ha rákötöm a másik oldalt akkor leesik 1,1 V körülire.Zárlatos lenne a kijelző?Ha csak a jobb oldali részt kötöm be akkor sem jelenik meg a 15 V,csak 1,1V Érdemes átvezető smd-k után kutatni a kijelző panelon?
Előre is köszönöm!
Lajos
Sziasztok!
Pár napja tettem fel a kérdést egy másik topicban, hogy a fent nevezett készülékben merre keressem a hibát. A tünet a következő volt: Csatornaváltáskor nem mindig váltott ténylegesen csatornát csak az osd-n írt másik számot. A kérdésemre Fülesmester adott kiindulási pontot, hogy forrasszam át a tunert. Így is tettem és ha már szétszedtem a készüléket akkor kicseréltem benne egy marék elkót amire azt mondtam, hogy nem árt mert még nem volt javítva a készülék eddig.
A lényeg, hogy a készülék 4 órája hibamentesen üzemel! Köszönöm Fülesmesternek a segítséget! :beer:
Azért nyitottam új topicot mert a régi zárva lett.
Üdv: Gábor
Üdv mindenkinek!
Fent említett dög képe rózsaszín, és teljesen levett fényerőnél is világos. Volt már, hogy magától megjavult, de többnyire rossz. Most olyan, mint egy enyhén képcsőhibás hagyományos TV, plusz nagyon világos. Ötlet?
Sziasztok!
A power led 2 másodpercenként villog 1-et. BN44-00807A tápegység. A szekunder tápok ennek ritmusában pulzálnak.
A primertáp greatzhídján 40-50V pulzálás van, de a puffer elkókon ,csak 405-395 változik.
Egy fórumon találtam megoldást hasonlóra, de sajnos nem jött be :
https://www.badcaps.net/forum/troubleshooting-hardware-devices-and-electronics-theory/troubleshooting-tvs-and-video-sources/80203-bn44-00807a-samsung-ku-mu-ju-power-supply-fix
Hátha belefutott valaki hasonló hibába.
Köszönöm. üdv,kovi