Fent nevezett 3 hónapot "ment" LCD képernyőtörött lett, igy alkatrészei (Main, T-con, Táp)bontottan eladók!
Ez a javítási topik. Ezért aztán lezárom. Nyiss egy újat a megfelelő helyen!
Sziasztok!
A fenti gép bekapcsolás után a következő szöveget írja ki: a hitelesítés nem sikerült-az aláírás ellenőrzése nem sikerült, vagy: állomás tanúsítványa érvénytelen-helytelen formátum.
A kártya kipróbálva másik gépen rendben van, másik kártya ebben a gépben ugyanez a hiba.
Vajon mi okozza?
Előre is köszi! |
Üdv!
Kaptam egy CK5079Z5X-et, amin se kép se hang se standby. Kisebb méregetés után kiderült, hogy a 2SC5386 minden felé vezeték lett. Követve Fülesmester leírását, a B+ vonalat megszakítottam C808 csere, majd rá a 40W-os izzó. Indítva megint semmi. Ha leveszem a terhelést, akkor nagy nehezen megjön a stby, visszatekerve az izzót még világít is, 125V 13V megvan stabic után 8V 5V rendben. Kikapcsolás után visszakapcsolva megint semmi. PWM IC 33u-os tápkondiját kicseréltem, a kettő darab 33k-s indító ellenállások is jók. Megint követve Fülesmester írását, az opto ledjét rövidre zártam, C-E közé 10k-s trimmer, 7,5k-ra beállítva. Indítva nincs Usys. Izzót kitekerem majd vissza, akkor megy. Így a primer körben van valami, kondikat kicseréltem, ellenállások, diódák jók, elvileg már csak az IC maradt. Van még valami, amit az S15A-ról tudni kellene? :)
Sziasztok.
A címben szereplő típusú TV-mnrk megjelent egy vízszintes sötétebb sáv,(szerintem háttér világitás)!
A kérdés az az lenne, hogy mivel összeségében nem keveset ment már a TV (kb 8,5éves keszulék), érdemes e megjavittatnom a háttér világitást(nyilván akkor már az egész készüléket át kellene nézni) vagy szépen lassan el kell gondolkozni majd egy új TV vásárlávásárlásán?
Ha új TV kellene idővel milyen típusú Samsung és/vagy más márkájú TV-t érdemes keresni?
UI:Ha javítás lesz akkor tudna valaki segíteni benne?
Mert én fizikai mérete miatt nem tudok vele mit kezdeni sajnos.
Köszönöm szépen a segítséget.
