Sziasztok!
Egy kis segitség kellene Samsung CK5322 javitásához.
A hibajelenség az,amikor bekapcsolom általában rossz a függőleges szinkron mert a kép félben van.Csatornaváltásnál általában helyre ugrik,csak mindig rugozik egyet mielőbb helyre áll.
Azzal a hibával kaptam,hogy fut a kép. Bekapcsolás után nem futott mert kép sem volt.Rossz volt a tápegység primer oldalán lévő nagy kondi, meg a kf IC után lévő kapcsoló KA2186.Ezek cserélye után igy müködik,ahogy leirtam.Cseréltem a TDA8305A-is,és afügg eltérités kondiait.
Köszi Hege.
Sziasztok,
Adott egy Samsung le46a559p4f LCD TV, amely változó időközönként képhibára hajlamos. A hibajelenség, hogy a kép jobb oldalán szétesik a kép és sötétebb árnyalatú elszíneződés keletkezik, kicsit ugrál is a kép ilyenkor. Ez van, hogy magától helyrejön, de van, hogy kicsit meg kell mozgatni a készüléket. "ütésre" nemigazán változik, ha éppen jó a kép és 100%-osan egyik COF-ra sem mondanám rá, hogy az a gond, mert finom mozgatásra nem változik a kép.
A képek:
Kép1
Kép2
Kép3
(A képek jobb felső részén nem sérülés látható, hanem belelógott a fényképbe egy szobanövény :) )
T-CON hiba esetén nem csak részleges lenne ez a dolog, hanem teljes képernyőre kiterjedő, az eddigi tapasztalataim alapján, de cáfoljátok meg, ha rossz nyomon vagyok.
A segítségeteket kérem, hogy egyáltalán el tudjak indulni a hiba feltárását illetően.
Üdv,
Árpi
Üdv minden kollégának!
A készülék eredeti hibája az volt, hogy mikor gondolt egyet, elkezdett akadozni, megszűnni a hang, majd a kép becsíkozódott és fekete kép, vékony, fehér vízszintes csíkos lett a képtartalom helyett. Csatornát lehetett léptetni, de az OSD (és a menü is) megszűnt. Aztán gondolt egyet és megint működött rendesen. De, amikor olyanja volt, akkor pluszban lekapcsolt készenlétre. Mindez sem hidegtől, sem melegtől nem függött! (Volt, hogy egy hét járatásnál sem adta elő a hibát. Próbáltam úgy is, hogy készenlétben hagytam és úgy is, hogy teljesen áramtalanítottam.)
Három flakon fagysztó spraym ment rá, hogy megtaláljam a hőgutás CXA2165Q-t. Cseréltem, minek az lett az eredménye, hogy már nem kapcsol le készenlétre, megmarad az OSD is, de a fő-hiba megmaradt.
A / V kimenetre kötöttem egy másik tv-t. Egyszer csak ott is elment a hang és a kép is!
Nah, mondom, akkor megvan a hibás alkatrész, mégpedig, az IC702, TEA64250 -es. Hűtöttem, vártam...
Aztán ismét jött a hiba. De, akkor a külső tv-n csak a hang akadozott majd ment el, a kép hibátlanul megmaradt! Tehát, ez az alkatrész sem hibás, mivel a hanghoz semmi köze és a legközelebbi hűsénél már nem is reagált rá a készülék.
Már mindent meghűtöttem az alaplapon (pl. a tunert is, hátha az I2C buszt terheli)... volt, hogy x,y alkatrészre előjött a hiba, majd pár perc múlva már nem. Mérni lehetetlen, mert általában egy percen belül ismét jól működik. Agyrém ez a készülék!!!
Most már fogalmam sincs, hogy melyik alkatrész kezdett el gondolkodni. :(
A csatolmányba tettem fel egy képet, amin az látható, hogy hogy kezd elmenni a kép.
Kérem, aki találkozott ilyen hibával, ossza meg velem, hogy mi okozhatja ezt a hibajelenséget? (Persze, alaplapcsere kizárva, mivel újban nem lehet kapni, használttal meg nem szívesen foglalkoznék és amúgy sem fizetné meg az ügyfél.)
Minden hozzászólást előre is köszönök!
Kedves Kollégák!
Lassan föladom /magam:)/. Villámos a tárgy. Szeptemberi.
Táp ok. Tda 8844 döglött volt, néhány mp alatt tűzforró lett.
Csere után a nagyfesz ciccen egyet, majd leáll a vezérlés.
Táp nem áll le. Processzor /SAA5297/ csere után is ua. a helyzet.
Képeltérítő LA7845. Hang TDA9859.
Kérdésem igazán az lenne, hogy lehetne a védelmet megkerülni?
Samsungnál kardinális kérdés. Gondolom a proc. lekérdezi a perifériákat és csak utána engedélyezi az indítást.
Köszönöm, üdv, kovácsa