Üdvözletem Mindenkinek! Találkoztam a fent emlitett plazma tv vel én is.Gondoltam ha nem is sikerül megjavitani, legalább tanulok rajta valamit. Anikor hozták a hibajelenség az volt hogy feszültség alá helyezve készenlét van. A kék led a kapcsolo körül világIt, megnyomva párat pislog majd kialszik. Ilyenkor megjelennek a feszültségek a PS ON 3voltrol 0 voltra vált, de a kijelzön nem volt kép, Átméregettem az összes kondit a tápegységen de nem találtam haldoklot, Az Ybuffer felsö és also paneleket kiszereltem és megmértem az also panel legalso buffer ic je zárlatos volt .Ezt az ic.t kivettem és visszaraktam a két panelt ,Megjelent a fény és a kép de nem normális állapotban ahogy a képeken látszik.A felsö buffer panelen levö ic k jobban melegszenek az alsok csak alig itt mintha normálisabb lenne a kép.VA,VS,VE,VG. feszültségeket rendben találtam,, a VSC feszültség 190 volt helyett 193volt,A VSET feszültség pedig195 volt helyett198volt.Valaki már probálkozott szerintem vele mert a csavarok nem voltak meghuzva amikor a hátlapot levettem .s a modulokat tarto csavarok is lazák voltak , egyedül csak az y bufferek panelja nem volt mozgatva a csavarok állása szerint.Természetesen rajzot nem találok mint ahogy az lenni szokott,Tanácsotokat kérném hogy érdemes e a képek alapján ezzel foglalkozni nem mai gyerek az biztos 2005 gyártmány.Ha tudnám hogy renbejön a kép beruháznék egy Y SUS és Buffer panelbe de ha egyéb bajok is vannak akkor nem éri meg kidobni a pénzt rá (gondolom én).Szeretném kikérni a hozzáértük véleményét hogy érdemes e küzdeni tovább vele és ha igen hogyan tovább.Köszönöm a joindulatot mindenkinek elöre is üdv,dddemeter.
Sziasztok!
Egy Samsung UE32C4000PWXXH tv hangja torz lett. Idős néninél állandóan max hangerőn ment. Kisebb hangerőn is torzít. Fejhallgató kimeneten teljesen jó.
Gyanítom valamelyik hangszóró nem bírta. Melyik szokott tönkre menni ami az alján van vagy ami a hátulján? A hangvégfok ugye bírni szokta?
Köszönöm ha segítetek.
Feri
Nem lehet bekapcsolni a TV-t. Standby LED világít, bekapcsolás után próbálkozik indulni, LED villog, a main board felső részén vmi egyre magasabb frekvencián sípol (több körben is, először alacsonyabb frekin, majd magasabb...). Aztán pár másodperc próbálkozás után a tápegység kattan és ez kezdődik előről. A képernyőn nem jelenik meg semmi.
Ha lehúzom a tápról a main board-ot, akkor a háttérvilágítás bekapcsol. A tápcsatlakozón ilyenkor az 5V, 13V-ok megjelennek.
A main board lehet ilyen esetben hibás, vagy ettől még lehet táp baja?
Hogy lehet ezt eldönteni?
Bármi tipp, hogy mi lehet a hiba?
Köszönöm előre is a segítséget!
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni,mert sem alkatrészt sem dokumentációt nem tudtam eddig felhajtani.
A szerviz mereven elzárkózik az alkatrész szintű javítástól.
Legalább egy műszaki leírás volna róla,vagy egy rajz.
Lehet ilyen hasonló csíkokat kapni a neten,de 9 ledes csíkot 32"-osba nem találtam.
Köszi a segítséget:bais