Szép napot mindenkinek.
Az lenne a gond hogy a Samsung CK-21H1T (SCT11D) televízió nem megy av -n. Csak kék a képernyő, se kép se hang nincsen. Cseréltem memóriát de nem oldotta meg a hibát. A panelen nem fedeztem fel érintkezési hibát sem. Valaki segítsen ha tud megkérem szépen.
Üdv újra! Fent nevezett tv-n nincs kép, se tunerról se AV-ról hang van csatornát vált, G2-t föltekerve kék képernyő visszafutási csíkokkal. Valaki tudna segíteni merre induljak? Sasszi:S56A. Kösz.
Sziasztok,
A címben nevezett 2008-as évjáratú plazmatévémen (9000 üzemóra van benne) tegnap "nincs jel" hibával megszűnt az oldalsó video bemenet. Ha kihúzom a kábelt akkor "csatlakoztasson egy jelkábelt" üzenetet ad, tehát a kábel érzékelése működik. Továbbá ha a video jelet átdugom az svideo bemenetre akkor működik, de szemcsés és fut néha (csak a gyerkőcnek van rajta a Wii konzol).
Néztem a manualban, hogy túl sok minden nincs a jel útjában (soros 0 Ohm, 100 Ohm, 47nF/25V, majd az MT8202). Érdemes leszerelnem a falról és ezt a 3 alkatrészt kimérnem, vagy esélyesebb hogy a proci ezen portja (AV2_CVBS) halt be?
A konzolon csak RCA audio/video kimenet van, így azt kell használnom (esetleg egy scart/rca átalakítót beszereznem).
Tapasztalt már valaki ilyesmit? Szerviz menüben semmilyen releváns beállítást nem találtam (reset nem segített).
Köszönöm!
Hi! Does anyone know how to bypass the fan error on this model? I have changed new fan because old one kept terrible noise. But it seems that the new fan rotates at wrong speed for this tv.
Or does anyone have service manual for this samsung model series?