Sziasztok!
Nem tudom érdemes-e kínlódni vele...
A képcső nyakban eltörve A68QCP, a sorvég tranzisztor J6920 zárlatos és forrasztási hibák az LA7845 körül.
A forrasztások és a tranzisztor csere nem gond, de csövem csak egy A68QFN van egy CP-830-as Panasonicból.
Szerintetek megfelelne helyette? Az eltérítőt át tudnám cserélni, látszólag nincs megégve, de ha nem muszáj nem bántanám.
Üdv.
A képcső és tranzisztor csere, és forrasztási hibák javítása után a TV működik.
Köszönöm a hozzászólásokat!
Üdv.
üdv!
van ez a Samsung Projektoros tv. J59A. sassyval. Néha van csak használva a tv, elég ritkán. Per pillanat nem lehet bekapcsolni, stby után 3-4 et villog a led, és visszaáll a stdby led.
Mi lehet a gubanc esetleg valami tipushiba?
köszönöm!
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el."
Egy SAMSUNG CB 5035T tipusu tv esetében ugyancsak memorizálási problémám van minden adót megtalál automata és manuális keresési modban is ,viszont egyetlen egyet sem lehet rögziteni rajta.Probáltam a finomhangolási modszerrel manuálisan hoszanpásztázni az öszes sávot ,és a STORE gombal elmentettem . le OK - ztam szépen de sajna amikor kikapcsoltam és ujrainditottam a készüléket akkor megjelent az illetö csatorna képe és 2-3 másodperc mulva már "tovább kezdett keresni a tv " mintha csak automata keresést akarna végrehajtani.Minden elözöleg bekeresett és elmentett adásnál ugyanezt csinálja . Kép minösége kifogástalan és a hangé is ,de csak addig a két három másodpercig amig nem megy tovább a kereséssel.Hogyan kezdjek hozzá a hibakereséshez .az IDENT jelell lehet esetleg valami gond?
Sziasztok!
Egy barátnőmnek két éves garancia után azonnal betojt. Elment a kép, elsötétedett, ennyit tudok. Úgy tudtam kidobták, de rosszul emlékezett és megvolt még ez a hotel tv.
Valaki megnézte, de még a villanyt is lebaxta..., Nos szétszedtem, valószínű csak rövidrezártak vmit a 230-nál, mert semmi zárlat nincs. Bedugva a készenlét megvan, de ha tasztról próbálom (nincs távom), nem kapcsol be.
Tápja: BN44-00338B (P2632HD_ADY)
Mit kell mérni? Hol kell mérni ezeknél? Illetve mi a gyík lehet, amiért nem indul a "sora"? :D :D :D
Egy esélyt adok neki, mielőtt kidobják :)
Üdv és köszi!
Pityesz