Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

SAMSUNG F1215JGW F813JG SERIES WASHING MACHINE

WASHING-MACHINE - SERVICE MANUAL
Type: (RAR)
Size
925.3 KB
Page
---
Category
WASHING-MACHINE
SERVICE MANUAL
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar samsung manual?
Document preview [1st page]
No preview item


No preview item for this file.

Possible causes:
  • No preview picture generated yet.
  • It is not a pdf file.
Advertisements
Download free of charge (10 files / day):
Download is being processed. Please wait...
Download processing...
  • Also known:
    SAMSUNG F-1215JGW F-813JG SERIES WASHING MACHINE F1215JGW F813JG 1215 JGW 813 JG
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant WASHING-MACHINE forum topics:
Samsung WW70J5345MW/LE 7kg-os Eco Bubble mosógép panel nem kapcsol be. ( Lezárva )
Sziasztok!

A címben szereplő gép paneljával küzdök. Nem kapcsol be. A CE1 ( 10uF 500V ) elkon stabilan mértem 312V DC feszültséget, valamint a CE4 ( 1000uF 25V ) elkon stabil 17V DC-t. A CE7 ( 47uF 50V ), CE6 ( 1000uF 25V ), CE2 ( 100uF 25V ), a CE4 melletti 1000uF 25V és a CE3 ( 100uF 25V ) elkokon ingadozó feszültséget mérek. A CE11 és CE12 ( 10uF 50V ) elkokon pedig egyáltalán nincs feszültség.
Amiket eddig cseréltem ( bontott alkatrészek, de működő panelbol ):
2QR2280Z táp ic, IC2 ( TL 431 sönt stabilizátor ic ), IC3 ( KIA 7605A ha jól olvastam le ), T1 transzformátor, valamint átmenetileg kiforrasztottam a CE4 melletti elkot ( 1000uF 25V ) és a mellette lévő D2 diódát. Sajnos ennek ellenére még mindig változatlan a hiba. 
Találkozott-e már valaki közületek ilyen hibával ennél a típusú Samsung gépnél és javítható volt-e ez a hiba, vagy nem?
Csatolom az általam készített fotókat a panel alkatrész- és forrasztasi oldaláról, valamint a tulaj által készített adattábla fotót és a gép elejének a fotóját.
Előre is köszönöm mindenkinek, aki válaszol.
Üdv: Ladakolyok 

A feszültségek ugrálását a processzor hibája okozta, amit leforrasztva a panelrol, helyre álltak a táp feszek. Így ez a panel javíthatatlan. Részemről a topikot lezárom. Köszönöm mindenkinek a segítséget.
Üdv: Ladakolyok 
Samsung ECO BUBBLE 6kg-os mosógép panel táp hiba
Sziasztok.

Gondom akadt ezzel a panellal. A pontos típusát nem tudom a gépnek, csak a panelt hozták el hozzám.
A hibajelenség a szokásos, nem kapcsolható be a panel. Utánanéztem itt a tanyán és Jaca kolléga írta az egyik ilyen Samsung panel tápjavítással foglalkozó fórumban, hogy a POWER  relé fehérrel jelölt,és a HEATER relé kékkel jelölt érintkezőire kell a 230 V váltófeszültséget kötni és így ki lehet próbálni, illetve lehet feszültség méréseket végezni a panelen.
Amiket eddig elkövettem a panel felélesztésére:
Kicseréltem a 2QR2280Z táp ic-t, a táp ic előtti R41-es 1.2 Ohm 2W-os ellenállás jó, a PTC ( PTC1 ) szintén jó, bár próbára kicseréltem, de a helyzet nem változott. Kicseréltem próbára a POWER relét is ( RY4 ), valamint a 10uF 500V-os elkot ( CE1 ) és a BD1 pozíciószámú diódahidat is. A táp ic kivételével ( az teljesen új ) ezek másik panelból lettek áttéve, aminek nem táphibája volt, a hiba nem változott, vagyis ha  adok a panelnak 230V AC-t, akkor a diódahíd ( BD1 )  AC oldalán mérhető a 230V, de a DC oldalon 0V van és ide csatlakozik a 10 uF  500V-os elko ( CE1 ), amin így szintén nem jelenik meg a 310V DC. Olvastam az egyik ilyen panel táphibájával foglalkozó topik-ban, hogy valakinek a táp ic előtti ( az 1-es lábára kötött 100nF-os SMD kondenzátor ( C24 ) cseréjével oldódott meg a dolog.
A kérdésem természetesen az lenne, hogy mit tudok még csinálni ezzel a panellal, illetve javítható-e egyáltalán?
Előre is köszönöm mindenki segítségét.
Üdv: Ladakölyök
Samsung P1001GW/XEH mégsem csapágyas, viszont E6 hibakódot ír
Sziasztok! 
Kaptam egy ilyet, állapotra szép, de a nagy kérdés érdemes belebonyolódni, vagy egyszerűbb a méhtelepre vinni?

Köszi!

Üdv: 
Pityesz

Samsung C108STF mikro azt írja, hogy E1
Üdv' Mindenkinek! Nyolcadik próba, reset, próba stb. után müxik. Valakinek valami ötlete?
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce