Szép estét Tanyalakók!
Van egy érdekesség amit már több esetben megfigyeltem Samsung TV-nél. Bekapcsolás után nincs háttérvilágítás, de ha széthúzom a "main board" és a tápegység közti kábelt, megjelenik a háttérvilágítás. Tudna erre valaki megfelelő magyarázatot? Előre is köszönöm, kovacslaci.
Sziasztok!
Belevágnék:Jelenség:SMR zárlatos, bizti kiolvadva. Kicseréltem a az SMR 40200-as ic-t, meg a vezérlőjét, meg a 22 mikrós kondit, meg a szekunder oldalon a zénert. A javítás eredménye, hogy indul vagy ötször a készülék, oly módon, hogy a nagyfesz is megjön egy pillanatra, majd készenlétbe áll. Na gondoltam rossz az smr, (HQ-ba sózták rám 2200 huf-ért). Tettem bele Nippur féle SMR kiváltó KIT-et. Javult a helyzet, most már elindul, de még mindíg csak 3-4 indulási kisérlet után, úgy értem, hogy magától indulgat 3-4-szer, marad bekapcsolva. :( . Sajnos nem találom az okát.
Amikor elindul, tökéletes a kép, a 125V működési feszültség is szépen beállítható. A tápban a hálózati kondit cseréltem. Eléggé tanácstalan vagyok, segítséget kérnék!
Köszönettel: Bagoly69.
Üdvözlet!
képcső:A68QCP693X800H-
tekercs:DIF2919DC(1M)
(veri a sorvégfokot)
Az a helyzet, hogy gyanús lett az eltérítő tekercs.
Ohmikusan 0,5ohm és 5,8ohm mérhető (állítólag ez helyes); van egy épített FBT teszter (nf-trafók primer old. és egyes tekercsek teszteléséhez) azzal nem lehet 100%-osan mérni, mivel a tekercsen van még egy kis áramkör, de a csatlakozónál megközelítőleg jót mutat. A melegedés nyomait kutatva bukkantam egy kis érdekességre, előszőr csak a csatlakozót néztem ami ép volt. Viszont most fedtem fel, hogy a tekercsen lévő panelen (levéve a kis fedelet), a soreltérítő vezetékek felforrasztásánál az ónozás jól meg van tikkadva, a vezeték gumiköpenye is megmelegedett.
Levettem a csőről, és belülről ép, semmi jele zárlatnak stb. Viszont a kis panelen a forrcsúcsoknál látszik hogy nagyon melegedhetett, mivel úgy néz ki, hogy a forrcsúcsra forrasztott tekercsvég kb. 2cm-en ónnal van bevonva, és elszíneződve (csak a soreltérítő). Nem hiszem hogy gyárilag ilyen, szerintem a melegedéstől lepattogott a zománcozás, és a forrcsúcsról szépen lefolyt az ón.
Szóval ha valakinek lenne ilyen, érdekelne.
Sziasztok.
Na akasszák a hóhért. A saját készülékem gondolkodóba ejtet. Hidegen indítva párszor újra indul ,ki villogja a nyűgjét 3 villanás és utána be indul mikor ezt el játszotta vagy 4-5 szőr. Ma neki estem mert meguntam a butaságát és szét kaptam 3 villogás az a sugár áram szabályzás ha minden igaz át kondiztam 10uf/47uf/47uf G2 be állitva pontosan 160v ahogy a doksi írja, viszont a hiba csak meg van rá mértem kíváncsiságból a B+ ra és az viszont 3v több mint kéne 135v helyet 138v na gondoltam itt van elásva a kutya át kondiztam azt is a puffer elkotol kezdve a sorkimenőig mind de csak sok a 138v szerintem.
Na most az lenne a költői kérdésem hol lehet ebben B+ állítani ?
Mert a szerviz menüben nem.
Üdvözlettel:Laci
ui. ha elindul akkor minden tökéletes rajta (kép,hang,szín, sorméret,képméret) de az a +3v nem hagy nyugodni.