Üdv mindenkinek!
Remélem így elfogadható a cím, kérdésem elsősorban általános lenne, csak másodsorban a konkrét esetre vonatkozó. Kerestem service manualt itt, az abban lévő (alapabb) lépéseket követném el, lelkes hobbistaként, hogy aztán a bűnös panelt cserélhessem.
Ahol elakadtam, az az, hogy a hibaelhárítás szekcióban leírt méréseket nem minden esetben tudom, hogyan kellene végrehajtani. A multiméterrel aránylag jóban vagyunk amíg egy vezetéket, vagy egy be nem kötött csatlakozót kell mérni, ahol megakadtam:
- fektetve beépített, 2 soros csatlakozó "alsó" sorát bedugva hogyan szokás mérni? Asztalon ki kell forgatni a panelt, úgy összekötni, és panel túloldalán mérni a forrszemeket, vagy van jobb trükk? (lsd. UE30F5500 20pin-es vezetékén a BLU szálat)
- ahol pl. ilyen szerepel: BD206/BD201: B12VS, azt úgy kéne érteni, hogy a két pont közt kéne ennyit találnom, vagy bármelyik pont, és a GND közt?
- van olyan BDxxx pont (kb. mind, ami a "No picture" hibaelhárítási sorban szerepel), amit nem látok a panelre szitázva, csak egy kb 10x10px-es kép van róla a service manualban, amin 1-2-3 alkatrész be van karikázva. Ilyenkor én vagyok vak, vagy hogyan kéne értelmezni ezeket? (manual képet, meg saját fotót egymás mellé vágva csatoltam)
- a T-CON-on a BD1-et, meg a B1.1V(T-CON-TP) rajz nélkül meg főleg nem találom (de itt előfordulhat, hogy átsiklottam a szitázáson)
A konkrét hiba amúgy úgy kezdődött, hogy időnként (nem folyamatosan) a menü (és csak az) volt csíkos, majd 1-2 ki-be kapcsolgatás után sötét lett minden. A piros LED áram alatt fixen világít, bekapcsolás után villog, távirányító nyomkodásra gyorsan villog, menü hang nincs, ha lehúzom a táő-main közti kábelt, akkor a háttérvilágítás megy, a tápon amit kerestem, megtaláltam kimenő feszültséget.
A segítséget előre is köszönöm!
Sziasztok!
Hoztak egy Samsung CZ14F12Z tip kis TV-t hogy nézzem már meg,hátha tudok neki ártani valamit.A hiba: időnként elmegy róla a kép,és a hang,de egymástól teljesen függetlenül.A fény hirtelen minden átmenet nélkül,a hang viszont fokozatosan lehalkul.Majd egy kis idő múlva minden helyreáll, aztán fény el majd vissza,hang lehalkul majd vissza.A frász tör ki ettől a géptől mert nem lehet tudni hogy mikor produkálja a tüneteket és nekem azért lenne más dolgom is.
Látható hibát nem találok. (púpos kondi vagy más rongálódás)
Szóval elkelne egy kis segítség!
Üdv belfi!
Kedves Mesterek!
Adott egy képernyő törött Samsung UE55NU7102K TV. Szokásos módon nem tudom szétszedni. A hátlap nem jön le. Csavar nincs. A patentek csak a keretet engedik el a hátlap keményen rajta marad. Mi a trükk?
Köszönöm a segítséget.
Myckie53
Sziasztok!
A fenti TV-nek nincs képe, csak fekete. A képcsőpanelen találtam egy repedést amit átkötögettem. Gondoltam megvan a hiba, de a helyzet nem sokat javult. Kb.20-25 másodpercenként megjelent a kép de nagyon sötét és defókuszált volt. A színek látszólag rendben voltak. Nosza átkötöttem a fűtéskörben lévő soros ellenállást. Ezután már folyamatosan volt képe, csak néha néha lett fekete, de továbbra is sötét és defókuszált volt. A G2 már maximumon áll, picit növelve már visszafutási csíkos és a fókusz is a legjobb beállítás ellenére sem jó. Kaptam egy képcsőregenerálót mely szerint a képcső teljesen gyenge. Sikerült regenerálni vele, most közel 100%-osnak méri mindhárom ágyút. Viszont ismét csak fekete a képe, már fel sem villan. A rendszertáp jó, a képcsőpanelen is megvan a táp. Elakadtam. Merre keressek tovább?
Üdv.
Megoldás:
Mindenkinek köszönöm a segítségét!
A hiba oka az volt, hogy a képcsőfoglalat R lába és a soros 1,8k közt találtam még egy hajszálrepedést. Azt is átkötöttem azóta megy. :) Sajna a piros katód gyengélkedik és bár jó a képe néha megnő benne a piros és letilt, lezárja a csövet egy pillanatra.