Helló!
Az a gondom ezzel a készülékkel, hogy nincs kép rajt antennáról. Tetem bele egy üres epromot, de azzal nem hajlandó menni. A tápot átmértem, de ott megfelelő feszültségeket találtam, igaz van 2 kondi ami púpos, gondolom szar is, de az nem biztos, hogy ilyen hibát okoz, de kicserélem azt is.
Köszi, üdv.. Ízirájder
Sziasztok!
Adott egy Samsung le46a557p2f lcd tv. A hiba az, hogy fekete-fehér és mosott a kép. Még nincs nálam a TV, gondoltam előbb rákérdezek, hogy érdemes-e ezzel foglalkozni, mert nem akarom, hogy itt lomoskodjon feleslegesen. Mi lehet a gond, találkozott már valaki ilyen hibával?
Üdvözlöm a Kollégákat!
Az említett készülék kijelzőjén függőleges csíkok jelentek meg, eleinte kevesebb, majd több, az egész felületen.
A szalagkábeleket ellenöriztem és megtisztítottam és rendben vannak. A jelenség maradt. A tapasztaltabbak véleményét szerteném kikérni: a hiba oka kijelző, vagy a BGA processzor a mainboardon. Mert ha a tapasztalatokból az derül ki, hogy a TV kijelzője lehet a hiba oka, akkor nem érdemes költsek mainboardra.
A kijelző típusa: CY-WK040HGLV1H.
Mellékelek egy képet is amelyen piros körökkel megjelöltem a szóban forgó függőleges csíkokat.
Előre is köszi a segítséget.
Becze Zsolt
Sziaszok !
A fent nevezett tv-be kerestem az ali expressen ledcsíkot, az oldalában van egy csík ami 6 pin-es , 385mm hosszú 42 ledes , és a csati a 12-13-14 LED-nél van , de hiába keresek 44 ledesnél nem találok kevesebbet, és azt a 5500 dobja fel, 5590-re semmit nem , de még a led számok se stoimmelnek, ha valaki segítene megtalálni a linket megköszönném .
Üdv : Attila