Sziasztok!
Szeretnék egy Samsung Syncmaster 913 típusú monitort újraprogramozni, megvan a firmware is, Easywriter program, de kellene építenem egy kábelt hozzá, ami VGA csatin keresztül programoz. Valaki tudna kapcsolást vagy linket küldeni? Köszönöm.
Üdv: Fabricius
Üdv mindenkinek!
Hozzám került egy Samsung SM710N monitor ami csak folyamatosan
váltja a szineket kb 1-2 másodpercenként a gombokra sem reagál.
Aki látott már ilyet kérem segitssn Beni1
Sziasztok,
van itt egy ilyen LCD monitor. Az a baj, hogy a háttérvilágítás egy pillanatra elindul, majd le is tilt. Elektrolitkondikat kicseréltem. Nem tudom eldönteni hogy inverter vagy kijelző hiba. A HQ-s 12V-ról járó próbainverter panellel ugyan jó, de értelmezésem szerint ettől még lehet csőhiba, ugyanis nem biztos hogy a külső inverter is ugyanúgy érzékeli a csövek áramfelvételének megváltozását.
Az inverter trafó egyik oldala 1147 Ohm, a másik 1161 Ohm. Én ezt még nem tekinteném menetzárlatnak.
Kis útbaigazítás elkélne,
köszi.
Tamás.
Sziasztok
Kaptam ajandekba egy ilyen monitort:
S27E591C
27" ivelt Samsung, DP, HDMI es VGA bemenetekkel.
A monitor beteg, a kovetkezo a jelenseg:
Bekapcsol, elkezdi magatol valtogatni a bemeneteket, egyiken sem detektalja a jelet.
Egy ido utan megjelenik egy uzenet, hogy nincs jel, majd elalszik.
Szetszedtem, arra jottem ra, hogy valamikor megazott.
Kaptam oxidalt reszeket, de konkret hibat nem kaptam. Atmostam IPA-val, de nem segitett. Eloszor azt hittem, a kis vezerlo joystick paneljen van a hiba. Elinditottam a monitort es lehuztam a csatlakozot, de a jelenseg nem valtozott.
Amit eszrevettem, hogy a kis panelen van egy kek LED, az nem kap feszultseget, ki sem gyul, amikor a monitor mukodik.
Segitene egy rajz, vagy barmilyen otlet, hol kotorasszak, sajnalnam eldobni, mert szep monitor.
Elore is koszonom az otleteket
Minden jot,
Janos