Szép napot .Mint ahogy a címben is állítom ,tőbb féle monitoron észrevettem(munkahelyemen rengeteg van)hogy a képen vizszintes hullámzás látható.Szerintem a 50hz-es freki *utánzása*.Hol kellene keresni a bajt???Egy idő után nagyon idegedítő.Minden infót előre is köszönök.
Sziasztok!
Igen.. megint valami takolast kell vegeznem.
LCD monitornal kilotte az egyik smd duo mosfetet AF4502C(P&N csatornas kombinacio), most az a gond hogy a tulaj most mar nagyon ideges mert 3 napja nalam van a monitorja es talalt vevot komplett szamitogepjere, es holnapra kellene a monitor.
A mosfet gyorsan nem beszerezheto ezert gondoltam 2 variaciora:
1. Veszek IRF530, IRF9530 ast es megprobalom berakni es remenykedek hogy a trafo tulelte (ohmra jo, eges nem latszik )
2. Mivel 2 trafos (4 db CCFL cso), gondoltam telejesen kiiktatni az egyik trafo meghajtasat a FAN7310 vezerlonel valahogy.. (2 cso is elegendo fenyt fog adni)
Na most még ha valaki tudná hogyan lehetne kikapcsolni a meghajtast/ellenorzest az jol jonne..(persze a zarlatos mosfetet kicineznem)
Hali!
Hoztak hozzám javítani egy ilyen monitort és a tájában van egy kis ic ami zárlatos annyit tudtam leolvasni róla hogy TK8AA mi lehet ez?
Letöltöttem a monitor doksiját de a táp részét nem találtam meg benne, nem tudtam beazonosítani.
Tud valaki nekem segíteni ez ügyben?
Köszi!
Üdvözlet a kollegáknak!
Sziasztok!
Érdekes hiba van a tárgybéli LCD monitornál.
Tápjavítás után fény van, kép van, de a képen függőlegesen halvány, sötétebb sávok vannak, amelyek nem változnak sem a képtartalommal, sem az órajel/fázis beállítással.
A hiba a digitális panel felöl jöhet, a kijelzőt másik panellal próbálva tökéletes.
A digipanelon az összes elkó ESR értéke kifogástalan.
Találkozott-e valaki evvel a hibával?
Üdv: -sándor-