Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

SAMSUNG LTN226WX CHASSIS PD22UO

TV - SERVICE MANUAL
Type: (RAR)
Size
5.3 MB
Page
---
Category
TV
SERVICE MANUAL
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar samsung manual?
Document preview [1st page]
No preview item


No preview item for this file.

Possible causes:
  • No preview picture generated yet.
  • It is not a pdf file.
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    SAMSUNG LTN-226WX CHASSIS PD-22UO LTN226WX PD22UO LTN 226 WX PD 22 UO
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant TV forum topics:
Samsung UE32D5700RS NAND FLASH??
Sziasztok!

Van itt egy Samsung UE32D5700RS TV bootloop hibával!
Valakinek lenne egy programozott NANDFLASH IC-je ebbe a TV be? Vagy ha kiszedem, programozást (újraírást) tudná vállalni?

Köszi!

üdv!
Attila
Samsung Sp46 R1HL1-J60B
Sziasztok, a napokban került hozzám egy , a címben szereplő CRT projektoros televízió. Ennek a javításában szeretnék segítséget kérni, mivel kicsit elakadtam. A hibajelenség az lenne, hogy bekapcsolom a TV-t, elsőre beáll standby-ba, tehát a készenléti táp rendben. Majd prg-gombbal indítanám, kapcsol egyet majd villan egyet a standby led, és megáll, levettem a fedelét, mivel első körbe a sortranyó környékére gyanakodtam, de mint utólag kiderült, valaki kiforrasztotta már a lábait, rámérve persze rommá van égve, tehát az rossz. De a TV akkor sem indul, így valami foghatja még a tápot. Igazából lehet hallani is , hogy a standby-ból való elinduláskor, a táp elindul, majd 5-8mp után le is áll, a következő ötletem az STK ic-k voltak, itt megmértem a feszültségeket, amikor próbál indulni a táp, rendre meg is vannak, a 3R3-ak is jók, bár néhány próbálgatás után az egyik STK meleg, míg a másik teljesen hideg. Igazából most nem nagyon tudom hova kapjak, az lenne a kérdés, hogy ezeket az STK394-250 es konvergencia IC-ket ki lehet mérni, hogy halottak e vagy sem? Nincs erre valami féle megoldás, ki szeretném zárni, hogy ezek jók avagy sem. Ebben szeretnék segítséget kérni, illetve ha valakinek volt már hasonló esete akkor kérem írja le. Igazából gyanus nekem az STK-is illetve az is kérdőjeleket hoz magával, hogy vajon a sorvég tranzisztor mitől mehetett el, ő egy FJL6920-as tranzisztor. Még arra gondoltam építek egy FBT tesztert 555-ből, az FBT hiba kizárásához, mivel egy sorkimenő is 8000Ft. Potyára nem szeretnék venni. Van ötletetek merre kapirgáljak? Előre is köszi minden hozzászólást, ötletet. Üdv. Doncso
Samsung CW - 29 MO-66V javítási tapasztalat
Hali, B.U.É.K! Modell szám: CW - 29 MO-66V 6 éves 72 cm -es Samsung ezüst dobozolású Tv Hibajelenség: A táp Led bekapcsolás után villog ... fluktuál a készülék a sorvég ilyenkor leáll. - indul leáll, - indul a 135 volt. A régebbi Orionnál a tápban a 47uf-os kondi kiszáradása a típushiba, nem indult (alacsony hőmérsékleten) berreg... A Samsung CW - 29 MO-66V készülék,ha így marad 20 perc múlva már nézhető a fény megjelenik....és ha már beindul nem áll le...másnap újrakapcsolás után a Tv fluktuál... Típushiba: A november. 9.fórum ezzel foglalkozott: gép digilapján található CXA2150AQ ic melegítésével lehet tarós üzemre bírni a gépet, hidegen ki-be kapcsolgat. CXA2165 Ic-vel, helyettesíthető! Szia! Máskor a címre egy kicsit több gondot fordíts! Kalex
Samsung UE-55js8005 élvilágításos tipushibájára keresek megoldást
Sziasztok,
Adott egy Samu UE-55js8005 tipusú UHD 4K 3D Smart TV. (itt említhetnénk a többi szériához tartozó Samsung élvilágításos TV-t, az ívelteket is, mert a hiba ugyanaz, de a Samsung nyilván nem ismeri el a technologiai hibát)
Két függőleges szélén erős bevilágitása van a képnek.
Tipushiba hogy a LED-ektől a diffuzora megég, de jelen esetben a diffuzor nincs megégve, nincs belőle levágva, sőt, meg is lett takarítva. A bevilágítási probléma mégis fennáll, mintha csak anyagában fáradt volna el a diffuzor, és a megváltozott törésmutatója miatt nem vezeti magába a fényt, hanem nagy részét visszaveri.
Találkozott már valaki ilyennel?
Nyilván, szóba jöhetne diffuzor csere, ha van valakinek törött képernyője, ne tartsa magában!
Másik ötlet az átépítés háttérvilágításosra, de a KS sorozat azért nem jöhet szóba, mert a 3D funkció megtartása lényeges szempont!
Valaki csinált már olyan megoldást, hogy vékony opál plexire cserélte a diffuzort, és valahogy megoldotta a háttérvilágítást?
Szervizmanuál, mechanikai robbantott ábra, stb van valakinek?
Valakinek van valami bevált megoldása? Ötleteket, megoldásokat várok, köszönöm!

 
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce