Alighanem táphiba, de nem tudom a monitort szétszedni
A háttérvilágítás lassan, vagy nem is áll föl.
üdv
István
Sziasztok!
Most regisztráltam a fórumra, Mechatronikai Technikus a szakmám ám igazából sosem dolgoztam benne.
Segítséget szeretnék kérni egy Samsung T240-es monitor javításához. Inverter hibás lehet, a monitor tökéletesen bekapcsol, de nincs háttérvilágítás. A csőveket ellenőriztem azok biztos, hogy jók.
Sajnos nem tudom, hogy most miképp haladjak tovább, ebben kérném a segítséget.
Nem tudom, hogy miképp szűrjem ki hogy a trafó vagy a kondik vagy más alkatrész a hibás. Köszönöm.
Csatolok a panelról pár képet.
Egy samsung 710n monitorral is gondom van sajna
a novatek procival van gond szeintem de erősítsetek meg benne mert nem vagyok szakember csak ha kapok valami kukába szánt dolgot szeretem barkácsolni mert annál jobb éezés nincs is a számomra ha egy olyan dolgot használok amit saját kezemmel mentettem meg a haláltól.
Utánaolvastam itt a fórumon és írtátok hogy a vga csati 10-es pontja a videókártyán testen van megmértem így is van de nekem a monitorban sajna a 10-es ponton +5 volt jön ki ha elindítom a monitort bejön a kép várja a jelet de amint bedugom a vga kábelt azonnal kikapcsol a monitor
Udv mindenkinek. Munkahaelyemen egyszerre 2, a cimben szereplo monitor kezdett figurazni, vagyis ossze-vissza ki-be kapcsolnak. Teszik ezt jellel es jel nelkul is. Van hogy masodpercenkent kapcsolgatnak, de akar 3 percet is mukodhetnek folyamatosan. A tapon a kondik rendben vannak, egy sem pupos. A gombok csatijat kihuzva folyamatosan megy, minden problema nelkul. Ezek szerint az ON/OFF gomb hibas, DE!! az AUTO gombot megnyomva is ki- illetva ha ujbol megnyomom bekapcsol, pont ugy mint az ON/OFF gombal. Ez mar anyira gyanus, hogy abban sem vagyok biztos, a gombokkal van a baj. Talalkozott mar valaki ilyen hibaval?