Sziasztok! A fent nevezett hűtőhöz keresnék hibakód-táblázatot!Valakinek nincs ötlete? Vagy mi lehet a 23 E-hiba?
Előzményben annyit,hogy egyszer csak leállt a gép és villogott a vizadagolónál lévő led.A benne lévő táp-panelt átnéztem meg a két inverter-panelt,majd újraindítottam a hűtőt.Be is indult,hűt is de azóta ezt írja ki.
Köszi a segítséget!
Sziasztok Mesterek!
A fenti mikró elektronikus vezérlésű, és elindítás után kb. 2-5 másodperc múlva leáll. Olyan, mintha resetelne a vezérlő IC, mert az óra beállítás is elmegy. Ha 1-2 órára kihúzom, akkor pár percig ismét rendesen működik.
A rajza itt található:
http://elektrotanya.com/samsung_mw87w-s_xeg.pdf/download.html
Nem túl bonyolult cucc, mégis kifog rajtam. Arra gondoltam, hogy a tápja ül le, ezért mind a 4 elektrolit kondit cseréltem, illetve átforrasztottam az egész panelt. Nem javult a helyzet. Még a Reset IC és/vagy az órajelet adó rezonátor hibájából kifolyólag tudok ilyen véletlen resetelésre gondolni, de ezeket be kell szereznem.
A KIA7033P IC-t hol lehetne beszerezni, illetve mivel lehetne kiváltani? Ugyan ezt kérdezem a 8MHz-es kerámia rezonátorról is.
Mit nézzek még meg a fentieken kívül?
Köszönettel:
Gyula
Jó napot a fent nevezet Samsung mosógép bekapcsolás követöen dC hibára ki áll A dC hiba ajtózár vagy annak köre a panelon van egy smd dioda az jó és egy PC817 optókapcsoló az is jó ,az volna a kérdésem,hogy még mit ellenörizek ez még lehet motor vezérlő áramköri hiba is,mivel az ajtó vezérli a motor áramkörét is, ez az én elképzelésem,de ha nem jó az irány amifelé gondolkodok legyetek szívesek utba írányitani merre keresem tovább a hibát,köszönöm a válaszotokat.( Az ULN 2003A csere után el indult a mosógép)