Sziasztok!
El kélne egy kis segítség.
A következő probléma a tipússal.
A végfok megy de a hangja alig van illetve selypeg.De az is max körűli hangerőn.
A kijelző szerint eleje megy,kiválasztható minden bemenet.
Ami még furi,hogy van a tápon a kijelző villanyában pár zéner RZD5-3-2 nagyon izzanak (elszinezödőtt a panel).
Nem tom van -e köze a két dolognak egymáshoz.
Lehet ez typ, hiba? volt már valakinek ilyen gondja ezzel?
Segítséget előre is köszönöm.
András
szep napot kivanok
Samsung model RCD-750 radio,magno,cd...eleg masziv konstrukcio,erdemes lenne megjavitani,...de van egy hiba-nincs hang,
pontosabban a hangforrasok jok,elkoval athidalva,illetve atcsatolva van hang,tehat meghajto,erosito jol mukodnek,szoval olyan,mintha le lenne nemitva,
...hiaba,rajz nelkul csak idopazarlas,egyszeruen nem talalom a hibat,...pedig tudom-a KSR10 es 2SC3198 tranzisztorok koruli reszben kell keresni,
hat ezert kellene a rajz,vagy tipp,
koszonom
Sziasztok!
Ez a 3CD-s torony a tányért néha nem a CD "lukra" rakja hanem felibe és beszorul a tányér.
Valamikor 10x is forgatgatom jó helyre áll be .
Rosszak voltak a nyomogombok azokat kicseréltem. A tányérfogatás csigás, NEM gumiszijjas, így a megcsuszást kizárom.
Opto-kaput alkohollal megmostam már.
A tányéron az opto rések megvannak.
Lift gumiszijjas, de az jól müködik.
Lézer olvas.
Amikor kint van a tányér , már ott is félre tudja állítani pl "CD CHANGE" gombbal, motort is megfujtam már WD spay-el, nem erôlködik.
Amikor behuzza a tányért valamikor 2 teljes kört is forgat, de nem mindig.
Amikor "felesre" állitja magát, akkor a motor általában lelassul máshogyan is zug.. Ilyenkor megnyomom az EJECT-et kinyilik a tányér és következô becsukásnál már lehet hogy jó is lesz.
Volt valakinek ehhez hasonló hibája?
Üdv!
Lenne egy ilyen rádio.
A kijelző szerint hangol, de nem fog egy adót se úgy FM-en mint AM-en .
Mi lehet a bibi?
Kösz
https://elektrotanya.com/samsung_rcd-s50_sm.pdf/download.html