Üdv!
A címben szereplő Samsung G2739N mikrosütő kijelzőjén minden digit világít, gombnyomásra nem reagál.
Állítólag kontakthibás konnektor lehetett a kiváltó ok.
Találkozott már valaki hasonlóval? Mi lehet az oka? Találok hozzá alkatrészt?
Képek csatolva.
Köszönöm!
--------------------------
Köszönöm a segítséget! Működik, részletek az utolsó válaszomban.
Szép napot!Egy kis segítséget kérnék hátha valaki már találkozott a hibajelenséggel.A címben jelzett mosógép egy érdekes dolgot művel,a szivattyú helyett ugyanis az egyik vízbetöltő szelep működik.Nincs megcserélve sehol,mert ha normál mosóprogramot indítok akkor is a vízbetöltő szelep megy(de akkor kell is neki)De ha egy sima centrit indítok,meghúz a szelep,jön a víz,a dob elindul rendesen,aszivattyú meg nem megy.Elektronika átnézve,rajz szerint minden a jó helyre van kötve,motor,fűtőszál kipucolva.Eeprom hibára gyanakszok,a tulaj állítja,hogy nem de én látom,hogy valaki már túrkált benne.Ha valakinek megvan hozzá a progi azt megköszönném.
Üdvözlet!
Kifogtam a címben szereplő mosómasát.
Samsung_F_1045AV_silver_nano.
Szóval nagy baja nincsen,"csak " csapágyazni kéne.
Eme szerkezettel még nem volt találkozásom,de a kis ferdeszeműek úgy gyártották le,hogy ezt sose kell szerelni.
Az eleje bontható csak,szóval kikell emelni az egész belét,ketté venni,csapágyazni aztán össze.
A kérdésem még mielőtt kibelezem,esetleg ha valaki már csinálta ezt a fajtát és egyszerűbb megoldásra jutott ,ossza meg már velem!
Ja a szíjtárcsát se lehet leszedni amíg bent van nincsen elég hely hozzá.
Még a kettészedésen meditálok és az elje kivételvel,bár a tácsa leszedése nélkül nem igen fog kijönni.
:-D
Szóval minden építő jellegű írást szívesen veszek.
Mára elég volt már ,csak bele néztem.
Sziasztok!
A gép pontos típusát sajnos nem tudom, mert csak a panelt hozták el hozzám. A panelt " nem kapcsol be" hibával kaptam meg, aminél megállapítottam, hogy direktbe 230 V-ot rá adva bekapcsol szépen, kijelzi a program időket. Mivel ilyen panellal ugyanezen hibával volt már dolgom, így tudtam, hogy a MAIN relét kell kicserélni és akkor a gépben is be fog kapcsolni. A panel vissza került a gépbe és mostak is párat vele, de aztán eldurrant a táp IC ( TOP253PN ), kicseréltem egy új ugyanilyenre, de már a bekapcsoláskor eldurrant az is. Az érdekes az, hogy a korábbi ugyanilyen panelon meg csak MAIN relét cseréltem és működik azóta is ( kb. 1 éve) hiba nélkül. Mértem a motor meghajtó ic-t is, de másik ilyen jó panel híján nem tudom, hogy jó-e. Valaki találkozott már ennél a panelnal ezzel a hibával, mi volt a megoldás?
Előre is köszönöm a válaszokat.
Üdv: Ladakolyok