Sziasztok!
A szomszédom kért meg, hogy nézzem meg a 10 éves mikróját mert nem működik.
A vezérlése rendben van, a nagyfeszültségű trafó megkapja a 230VAC-t.
A nagyfeszültségű biztosíték megszakadva.
A magnetron fűtése és a test között 312 ohmot mérek úgy, hogy minden csatlakozó le van húzva a magnetronról.
Gondolom ettől kezdve a mikró csak alkatrészbázisnak alkalmas, esetleg lehet tárolni benne valamit.
Nincs értelme a magnetron cserének.
Jól gondolom?
Üdv.: Kumi
Üdv!
Hogyan lehet ezt a encodert javítani, cserélni?
DE96-00405
https://www.youtube.com/watch?v=GfSPqoLmYNc
Kösz.
Üdv!
Üldöznek a samsungok...Adott ez a SAMSUNG RL39TJCTS IGBT-s szupertakarékos szerkezet, soros elpárologtatóval, passzív hűtésrendszerrel. Fagyasztó lemegy -41 (!!) °C-ra, ekkor jut anyag a normáltérbe, ami lemegy 3 °C-ra. Mindeközben a kompreszor eszik 100- 110 W-ot.Ha eléri a hőmérsékletet, az IGBT visszaveszi a fordulatot, fogyasztás leesik 55- 60 W-ra, viszont nem áll meg. Ha a hőmérséklet emelkedik, gyorsít a kompresszor.
Elképzelhető, hogy ennek így kell működnie? Eddig még nem találkoztam ilyen szerkezettel, minden segítő hozzászólást örömmel vennék.
(IGBT- ből kijött az éltető füst, azt cseréltem, hibakód, rendellenesség nincs)
Köszönöm.
Sanyi
Sziasztok!
Bekapcsolom, bár melyik programot elindítom, csak szivattyúzik! Nem reagál egyik gombra sem! Csak ha kihúzom a villásdugót akkor áll meg! Tudnátok segíteni? Köszönöm!