Sziasztok!
Tegnap került hozzám, hogy egyik fele sötét amelyik felén van kép ott fényesebb csíkok látható a képen. Szétszedés közben láttam meg hogy törött a plexi lap alja pár helyen a ledeknél, és olvadt is a ledek környékén is, így hátteret is kellene rendelni, de a plexit lehet sima plexi lapot vágatni bele? Ilyen gondom még nem volt led tvével, ez az első ami most hozzám került, teszek fel képet is.
Szioasztok!
Fenti TV-n megjelenik a smart felirat majd mikor megjönne a kép, újra indul. Gondolom, NAND hibás lehet. Vállalja valaki, hogy ha elküldöm a panelt, megjavítja? Esetleg eladó panelje van valakinek?
Hely hiányában még nem tudtam szétszedni, de ha szükséges, megírom a panel típusát, és teszek fel képet róla
Előre is köszönöm a válaszokat.
Imre.
T. !
A TV típusszámát nem tudom, ha valaki a képek alapján felismeri, kérem jelezze.
NTSC-s kivitel !!!
Üdv.
gergosz0
Sziasztok!
A fenti készülék eredeti hibája: bekapcsoláskor „pulzál” ki-be kapcsolgatna, demagnetizáló relé kattog. A táp primer oldalán két elkót cserélve a hiba megszünt és a készülék stabilan működött. A sor táp 135V. A hiba két nap után újra jelentkezett.
A tápegység szekunder oldalán elkók ESR ellenőrzése és cserék. A legvégén az STRX6750 tápvezérlő is cserélve. A sor táp 135V, a többi szekunder táp rajz szerinti. A tv úgy tűnik rendesen működik.
A kérdésem az, normális ha az STRX hűtőborda 60 -65 C fokos. Az E-W szabályzást végző Q801 FET is 75 C fok forró.
Tapasztaltatok már hasonló hőmérsékleteket ekkora képcsővel szerelt KS7A sasszinál.
Köris