Sziasztok!
Ez a készülék alaplapja távra és power-on gombra sem indítja a tápot, csak az STB 7,5V van meg.
Maint lehúzva a háttérvilágítás elindul, táp is 12V-ra beáll. Érdekes, hogy a stby led sem világít.
Rajz nélkül elakadtam, csak a kezelő panel csatiján mérek 1,8 és 3,3V-ot (USB-n sincs 5V)
Alaplap hibás lenne?
Sziasztok tegnap kaptam 1 samsung CW-28c93v tv-t.A hiba jelenség a következő.Bekapcsoláskor csak kék háttér van nem jelenik meg semmi,de a bekapcsolási hang (tipikus samsung)hallatszik.A függőleges képeltéritő ic nagyon melegszik.Ha valaki találkozott ilyen hibával kérem segitsen.Köszönettel:saca200
Kedves kollégák!
Röviden felvázolva: Nics készenlét,tápfeszkók megvannak,a TP1384 teszt ponton(IC1014 pozíció számú körben stby 3.3V IC) a testhez képest,3,6ohm mérhető. Ezen a vonalon lévő passzív és aktív alkatrészek levétele után is,ugyan ez az ellenálás érték mérhető. A rezonátorokon mérhető feszültség. Az IC 9005 poz szám.AP7173 IC durván melegszik(elvileg a videó procit hajtja). SOS kellene hozzá egy rajz. Szervízmanuál van fent a tanyán is de nincs benne rajz.
üdv.
Sziasztok!
Vettem egy Samsung Planó Tv-t. A typ szám a fenti CW29M166V és semmi más.Szép kép van rajta csak észrevettem hogy a EW méret nagyon nagy . Annyira hogy a FILM+ logóból nem látszott csak ILM+, Belépve a szerviz menübe ott 42-es értéket olvastam. Kezdtem keresgélni különböző fórumokon hogy mennyi a gyári érték de ahány sasszi annyi féle. Mivel nem tudom hogy valójában milyen sasszi van a gépben, kifordítani nem tudom (dög nehéz), jó lenne tudni,hogy a mostani 33 érték az jó e. Vagy esetleg csináljak egy nagy ellenőrzést a kondik terén , valamint a sortáp terén?Őszintén szólva lenne mit állítani rajta mert nem a legszebb a geometria de nem vészes a torzítás.
És szeretném még megkérdezni hogy ha resetelem a gépet akkor gyári értékekre áll , vagy töröl mindet és KO a tv-nek?
Üdv belfi!