Sziasztok!
A segítségeteket kérném:
A fenti HI-FI-t azzal hozták be, hogy a magnója lassú. Mivel nem lehetett rendesen hozzáférni a ford.szám szabályzó potihoz, levettem az előlapot, amin a magnómech. is van. A szalagkábel maradt, és az előlaphoz csatlakozó kábel is. Onnantól kezdve csak visszafelé orsózik, lejátszás nincs egyik irányban sem. előrefelé azonnal kikapcsol, visszafelé pedig csak gyorscsévélés van. A fekete lendkerék (elölről nézve a jobb oldali) tárcsája lecsúszott a tengelyről, a "szoros illesztés" szét volt repedve, azt megcsináltam, készítettem rá egy gyűrűt. És itt elakadtam, forog-pörög, de csak visszafelé...
Volna ötlete valakinek?
Köszönettel:
Attila
Nem egészen értem a megoldást, de megoldódott a kérdés:
Az tűnt fel, hogy a mechanikában lévő relé túl sokat kattogott az egyes üzemmódok bekapcsolásakor. Mikor már mindent átnéztem, és jónak találtam, teljesen véletlenül az első kattanás utám lefogtam a relé vasmagját, és elindult a lejátszás. Utána, ha kikapcsoltam, start, stop, gyorscsévélés oda-vissza, minden működik (azóta is).
Ha valaki meg tudná magyarázni, megköszönném
Üdvözlettel:
Attila
üdv:van-e valakinek ötlete, miért egyre gyakoribb mostanában a 6 Ohmos hangfal-erősítő?
Miért nem marad a 4 és 8 Ohm?
Talán ehhez kapcsolódik: jó régen építettem hangfalat 8 Ohmos hangszórókkal.(Isophon)
Kipróbáltam 4 Ohm(8//8) és 16 Ohmos (8+8) bekötésben a hozzávaló hangváltókkal, az erősítő 4 és 16 Ohmos beállítással.
A 16 Ohmos rendszernek sokkal szebb hangja volt, sokak szerint is.
Bálint
Sziasztok!
Elsősorban zenekar-hangosításban jártas kollégák segítségét kérném.
3 hét múlva szükségem lesz egy nagyobb zenekari hangcucc összerakására (társadalmi munkában), amihez a részegységek nagyjából megvannak.
3db kombó,
Dobmikrofon-keverő
Ének keverő-erősítő
Mindezek továbbadva a fő-hangfalak keverőjére...erre a végfokok...monitorvégfokok...
Tehát joggal félek a földhuroktól...
Kérdésem, hogy legegyszerűbben hogyan csináljak jól működő földhurok leválasztót??? Egyszerűen növeljem meg a védőföldek ellenállását (1-2 Ohm+4dióda)
Van valakinek tapasztalata???
Minden választ előre is köszönök!!!
stonhy
Sziasztok!
Van nekem egy 1995-ben vásárolt Yamaha PSR-510 amatőr (tehát nem profi zenészek használják) szintetizátorom aminek a fejhallgató és az AUX kimenetének ugyanaz a csatlakozója.
Laikusként én azt szeretném megérteni, hogy ez hogyan lehetséges, mert amikor a fejhallgatót bedugom ebbe a csatlakozó aljzatba (amikor is a szinti hangszórói elnémulnak), attól kezdve a szinti hangerő szabályzó gombjával tudom a fejhallgató hangerejét is szabályozni.
Én idáig úgy tudtam, hogy az AUX kimenet jele egy stabil volt illetve mV tartományba esik, amit nem szoktak és nem is lehet változtatni azért, hogy a hozzá kötött erősítő bemenő elektronikáját véletlenül se tudja károsítani.
De ebben az esetben a hangerő szabályzó gomb pont ezt teszi.
(Nem feltételezem, hogy ennek a kimenő áramkörnek lenne egy spéci áramköre kizárólag arra a célra, hogy detektálja, hogy fejhallgató vagy erősítő van-e az aljzatba bedugva.)
Tehát, mit tanácsoltok nekem ez ügyben? Pl. hová állítsam a hangerő szabályzó lineáris potiját ha a szintit egy erősítőhöz akarom kötni?
Van nekem egy nagyon érzékeny Fluke 87-es DVOM voltmérőm, azzal tudnék a csatlakozón feszültséget mérni ha ez segítene, de engem leginkább egy olyan megoldás nyugtatna meg végleg ha egy hozzáértő szakember adna hozzá egy valódi AUX kimenetet néhány forrasztással a megfelelő helyen.
De várom a javaslataitokat. A szerviz manualt le lehet tölteni innen az elektrotanyáról, az utolsó oldalán láttam a legjobb ábrázolását ennek az áramkörnek.