Sziasztok!
Hozzámkerült ez a tv függ megvolt görbülve alul ,na és tda 8177 volt belerakva és egy elkó meg egy tömb kondi alulra ráheggesztve a panel forrasztási oldalán! Következö kérdésem lenne: Rendeltem tda 8177 et ujat,és azt irják hozzá,hogy schneider tv be nem jó ,csak bizonyos alkatrészek potlásával!! idézem:További információ""
TDA8177F Schneder készülékbe nem jó, illetve beépíthtő az alábbi módosítáassal: Az IC 3-as lábára érkező kb 60V-os ágat meg kell szakítani, és egy 50Hz-nél 100-Ohm 100Hz- es TV-nél 120-Ohm ot kell bekötni.A 3-as láb és a test között 33V-os Zénert és párhuzamosa n 47Uf-es elkót kell kötni.Így az IC tökéletesen működik. A 60V-helyett elegendő a 33V,és ezt tökéletesen elviseli. Info: Boruzs Gábor - Bitelektro ez az aswoból van idézve!!! ""
Nah igy is jártam el,és a zéner egyböl lemelegedett meg az elko is a panelról!! Megnéztem a tv rajzát és az is 8177 et irja hozzá,de eredetileg mi van ebben a tipusban,márha 8177 nem hozzá való!!??? Ezt szeretném tudni!!
A tv meg tök másként rakta rá egy szaki a dolgokat ö nem is rakott zénert be csak 2 kondit de tök máshová és kiszedte a 60 voltos átkötést!!
Üdv:Sparco
Üdv nem alvók!
Érdeklődnék, hogy nincs-e meg valakinek a TV1003 chassis rajza, a 29M431-hez?
Üdv. mindenkinek. Azzal kezdem, hogy nem vagyok tv szerelő. A problémám a következő: A címben említett szerkezet 15-Celsius alatt nem hajlandó elindulni, csak nagyon halk sercegés hallható, látni viszont nem látható a hang forrása. 15.1-Celsius felett pöccre indul. Hideg környezetben a sorvég környékének melegítésére indul el a leghamarabb.(hajszárító) Vizuállisan nem látható hiba, egyéb baja nincs a tv-nek, így megy már vagy kétéve. A kérdésem a következő: a masina kb 20-25 éves,( a sajátom )mi lehet a baja érdemes e piszkálnom vagy szakember, vagy gyűjtsek másikra? ( tranyók-kondik-ellenálások cserélye nem okoz gondot, de a műszerezettségem megáll egy multiméternél.
Jo reggelt Uraim
Aldott Karacsonyt kivanok mindenkinek.Sajnos unnepek elott hoztak egy ilyen
gepet,sorvegfok hibaval.Kicsereltem a BU-t,kimertem mindent korulotte amit ilyenkor szokas(booster,E-W,tap amiben biztonsagbl kicsereltem kondikat TL431-et)Elvittek a TV-t,este pedig hivtak,hoy standby-ba tettek es megint,,csipog,,(atahuzott a BU)Vissza..nalam mar startbol athozott a BU,kimertem a trafot kicsereltem(meresnel eleg hataron volt)Be..indul...vissza...este megint
telefon,hogy standby-es csipog.Holnap hozzak vissza,csak ezert megyek be a muhelybe.Van otletetek.Viszonylag sok ilyen sasszit javitottam,eleg otthon ereztem magam bennuk,de ugy latszik meglepik mindig akadnak ebben a szakmaban.
Koszi elore is-Tamas Laci
-