Sziasztok!
A fenti rádió javításában kérnék segítséget. Végfok hiba javítva. Minden működik, csak a AM-en nem talál 1 adót sem. Gondoltam, úgy sem hallgat ma már senki AM-et. Szépen felújítottam az egészet, kívül belül. Most már annyira jó lett, hogy nincs szívem így hagyni. Némi méricskélés után... észrevettem, hogy hiányzik a ferrit AM antenna. Mivel a vezetékeit is kiforrasztották, nem tűnt fel elsőre. Szóval szeretném pótolni, vagy készíteni egyet, de nem tudom, hogy a három vezeték hogy csatlakozik az antenna tekercseihez. Illetve egyáltalán hogyan van tekercselve az antenna. A kapcs rajzon az antenna fel sincs tüntetve.
Ha valakinél van ilyen antenna vagy rádió megtenné, hogy megnézi a tekercselését és a bekötését. Esetleg egy jó fotót is megköszönnék.
Üdvözletem mindenkinek!
Volna egy kérdésem, aki javított már ilyen hangfalat attól kérdezném, hogy (IRFR24N15D) meghajtó ic-nek kellene a száma.
Ami benne van sajna nem tudom leolvasni mert mind a kettőnek (magas mély) le van kaparva gyárilag, a magas az működik.
Ha valaki tudna ebben segíteni azt meg köszönöm.
Várom a megtisztelő válaszokat.
Üdvözletem.
Sziasztok!
Fent nevezett készüléket kaptam javításra, azzal hogy nem csinál "semmit". Szétnéztem a neten, de kapcsolási rajzot (service manualt) nem találok hozzá, most én keresem rosszul, vagy valóban nincs közölve semmi ilyesmi? Nagyrészt SMD alkatrészekből áll. Táp+ rádió+ bluettooth vevő, micro SD, USB.. ilyesmi "multifunkciós" 4 az egyben, kis "kamu retro" rádió.
Amúgy a táp résznél van egy Q1 elnevezésű tranzisztor ami fortyog, ott lesz valahol zárlat a körben, ott megy a táp egy ellenálláson át, a melegedő tranzisztorra melynek másik lábán 4,3V van, gondolom bluetoothnak menne a táp. Az erősítő részénél, megvan a +12V bemenetét megérintve zúg, búg az erősítő, az szerintem működik is. De se rádió, se bluetooth nincs.
A STDBY-LED a bekapcsolás kb. 3 mp után kialszik.A STDBY-LED-R bekapcsolás után a 0 V feszültség ugyan annyi idő alatt 3,3 V ra ugrik, akkor a Q623 RT1P441C-TP-1 led drive nem tud működni. Az EVER+3.3V és az EVER 4V mindig mérhető. A készülék szervíz kézikönyve elérhető a Fórum oldalain.
I found that VC1 0n IC11 is missing. After checking I found C25(330u 35V) s/c i.e. defect. The problem solved.