Sziasztok!
Nem nagyon csináltam még ilyen gépet, a múltkor az egyik relé volt benne rossz, de most olyan hibát produkál hogy bekapcsolva meghúz mind a két relé, de 5-6 másodperc múlva az egyik elenged és a LED8004 pirosan világít, de ha újra kapcsolom akkor megint ezt csinálja. És valami sercegés is hallatszik a tápból, de ha átkötöm a relét akkor megjön a kép, valamilyen rajzot lehet szerezni hozzá? Melyik része nem indulhat időben? A 220V bemenete felől nézve a második relé áll le és a LED8002 is kialszik, a LED 8001 és a LED8003 azok égve maradnak.
Sziasztok fórumozók !
Ügyfél hozott egy nyugat-dunántúli kirándulásból származó fenti tipusú TV-t. Nem szivesen foglalkozom ilyennel de hálózatra dugva semmit nem csinált, stby. nem volt és látszólag nem volt szétszedve a készülék, így elvállaltam.
Szétszedve mást mutatott mert a tápra a csatlakozók nem voltak rádugva, gyors zárlatmérés majd visszadugtam a csatlakozókat és nagy csattanás a primer oldalon. A tápegység egy prl 9802D tipusú kínai gyártmány amely egy tirisztoros kapcsolás és számomra ismeretlen félvezetőkkel van tele így a működésére nem tudtam rájönni. A tápegységbe beforrasztott kis panel IC-jéről annyit tudtam meg, hogy 16 lábú de nincs rajta felirat.
Abban kérem a segítségeteket, hogy valaki tud-e kapcsolási rajzot a fenti készülékhez, vagy komplett üzemképes táp is érdekel.
Előre is köszönöm ! Nagy Csaba
ИЩУ main board cv075gt_v3 service manual
Szevasztok
Hozták ezt a tv t,de már valaki belekukkantott előttem,sortranzisztor kivéve,pedig nincs kiütve,nincs sor inditási jel a TDA8840 es pin 40enesén,oszcival mérve,valami tanácsot adjatok hol kutakodjak.