Sziasztok!
Ismét összehozott a sors egy ilyen készülékkel. Cső cserét követően szerviz menüben lámpa hibák törölve, működik is már rendesen... viszont nem tudok kilépni a szerviz menüből. Próbáltam "visszafelé", vagyis hang- és bemenet választó nyomva és kikapcs, de persze eredménytelenül. Valakinek tippje, hogy mit bénázok el?
Már régebben is fejtörést okozott, viszont akkor valahogy véletlenül sikerült.
http://elektrotanya.com/?q=hu/content/sharp-lc-32d44e-gy-lcd-tv-visszaall-keszenletre-megoldva
Köszönettel: Kiss Z.
Sziasztok! A fennt emlitett TV hotel mode ban van de nem találom a módját miként lehet normál
üzemmódba helyezni,a szerviz menü nem ad rá lehetőséget.A szervizkönyvben sem találom.
Valami ötlet? kösz
Üdv Mindenkinek! A masina ISMERŐSÉ, ami eleve hendikep. Mondta, nehezen indult régebben, most meg leáll, indítgat és néha újra megy. Nos, nálam ment egy napot, semmi. Igaz, nem a falon, és hátlap nélkül. Nosza, elő a hajszárítót. A táp közepén van egymás fölött három 817-es opto, és kissé feljebb még egy negyedik, két poti mellet. Nos, ha erre a kisebb mint tízszer tíz centis területre nyomom a hajszárítót és bekapcsolom, KÉT MÁSODPERC!!! alatt leáll. No akkor nézzük kisebben. Ha az alsó illetve a felső opto-ra a szúrólángú öngyújtó lánghegyével hozzáérek, azonnal leáll! Odateszem a gyújtót, céloz, katt és katt, de a második katt már a tv. Wellerheggyel ugyanez, a két középsőre nem reagál. Alig lesz a cucc langyos. Alsó és felső csere, sharp gyártmányúra. És jöve a meglepi: be sem kapcsol, villog a készenléti led. Eredetik vissza, megy. Adok neki sok meleget, leáll, nem indul, készenléti KETTŐKET villan. Van a táp szekunderén két elkó, 12.5 köröli viszonylag stabil villannyal az egyik, és 7.5-ttel a másik. Melegítéskor ez az utóbbi lassan lekúszik 5.5-re és leáll. Majd lassan fel, a tizenkettő stabil. Egy trafóról jönnek. Amikor 6.5 felé kúszik a villany akkor elindul a gép, a villany a háttérfény indulása után felmászik 7 fölé és amíg nem melegítem, ott is marad. Nos, itt adtam fel. Egyenlőre. Netán valakinek vala valami tippje?
Üdv!
A címben jelzett masina, bekapcsolható. Bekapcsoláskor a fény felvillan de képet nem ad, háttér megy. A tápon feltüntetett feszültségek megvannak. Szkóppal vizsgálva " tiszták" a mainon lévő stabkockákon is. A tulaj szerint van mikor kép is van, de csak néhány percig. Ha valaki tud a hibáról kérem írja meg.
A készülék :LSC480HN08-G1 kijelzővel szerelt változat. A T-con-on a feszültségek rendben vannak,kivéve az RT6929-Rt6930 converter ic-ken. Bekapcsoláskor a feszültségek 1mp-re megjelennek, majd leállnak mindkét ic-n . Hibás forrasztást nem találtam, illetve átforrasztottam a panelt. Kérdés,kuka a kijelző?? Érdekessége a dolognak, hogy néha elindul, akkor hosszabb rövidebb ideig működik. Köszönöm a figyelmet!