Sziasztok!
Nevezett készülék villámlátogatást követően került hozzám. Tápegységet kissé megviselte, de sikerült életre kelteni, van készenlét. Vagyis minden feszültség jelen van, készenléti led világít. Bekapcsoláskor relé meghúz és abban a pillanatban el is enged, ilyenkor a tápegység teljesen leáll. Ahogy nézem az okot, lehetséges az inverter rész feszültségének (24v) hiánya okozza(?). Ez egy külön "áramkör", amiben található egy TA76431R. Mivel fura értékeket mérek rajta, gondoltam csere következik. viszont itt elakadtam. Kérdésem tehát: találkozott már valaki ilyen hibával, ezzel a szabályzóval és esetleg helyettesítette?
Köszönettel: Kiss Z.
Szevasztok!
Kedvenc szomszédom, aki e készülék boldog tulajdonosa, és ilyen minőségében sokáig a dög PC-hez való csatlakoztatásával ette az életemet, új feladattal lepett meg.
Felelőtlen módon a TV-t a LAN-ján rákötöttem neki az internetre. Működik is, csak a tasztatúrát a távirányitó helyettesiti, ami tényleg macerás. Pechemre talált rajta egy USB csatlékot, én vettem neki egy megfelelő tasztatúrát - és itt, felhasználói kézikönyv hiányában, valamint a szakszerviz "tájékozottsága" következtében megállt a tudomány. Az átkozott szerkezet ugyanis a tasztatúrát kizárólag USB adatforrásnak akarja elfogadni (magyarul: nem veszi észre), erről az "Új eszköz csatlakoztatása" menüpontban sem tudtam leszoktatni, bár könnyen lehet, hogy én csesztem el valamit.
Ha valakinek van ilyen jellegű tapasztalata/ötlete, megköszönném, ha megosztaná velem!
A legjobbakat Mindenkinek: Thanatos
Üdvözlet mindenkinek . A fent emitett készülék 17MB6o 4 panellel van szerelve . Inditaskor normálisan villog a led, majd pirosrol zőldre vált és felgyul a háttér világitás de se kép se hang.Ezutám többé nem reagál semmire ,a hállozati kikapcs és vissza kapcsolás után ujra megismételhető.Ujra irtam a flash et egy más tartalommal ,nem változott semmi .Tudna valaki segiteni tapasztalattal,vagy ötlettel?
I greet you! This TV starts with the SHARP logo and so it stays, it doesn't "do" anything else. It is equipped with mainboard + power: TP.MS6486 PB710
display: LQ315T3HC4U
Serial No: B32CH5242EB27W38112070900233
I think it's a software problem, can we find something, possibly via usb? From what I found, nothing really "fits". Thanks!