Tisztelt kolegák!
A címben említett masina háttérvilágításával küzdök. A védelem leállítja az invertert és hidegen valóban villog is egy picit 1-2 másodpercig, viszont a védelmet kiktatva ezután rendesen világít normál fényerővel és színnel. Az invertert mérve rendben van, teljesen át is lett forrasztva. A kijezőt is szétszedtem és nem találtam kontakthibát, sem égést, sem gyanús csövet, de abban is átforrasztottam az átkötő nyákot és a csövek végén lévő sapkát is megigazgattam. A teljes művelet után semmi sem változott! Pontosan ugyanúgy viselkedik, legalább rosszabb lett volna, ha jobb nem is...
Kérdés, hogy ismeri-e valaki ennek a maisnának a rákfenéjét, mert én nem találom. Kiiktatott védelemmel járattam 20 percet, egyik trafó sem melegszik jobban a másiknál, látszólag minden rendben van, de amint visszakötöm a védelmet leáll, pedig melegen mégcsak nem is villog, de már kezdem unni az álandó hiba törölgetést..
***
Végső próbálkozásként megcsiszoltam az inverter kontaktjait nem várt pozitív eredménnyel, a TV mukodik. Azért nem gondoltam erre, mert látszólag semmi nyoma nem volt a kontakthibának és ózon szagot sem eregetett. Mellékeltem képet, hogy egyértelmű legyen miről van szó.
***
I greet you! This TV starts with the SHARP logo and so it stays, it doesn't "do" anything else. It is equipped with mainboard + power: TP.MS6486 PB710
display: LQ315T3HC4U
Serial No: B32CH5242EB27W38112070900233
I think it's a software problem, can we find something, possibly via usb? From what I found, nothing really "fits". Thanks!
Sziasztok! Adott ez a Sharp LC26SB25E típusú lcd tv. Azt a hibát produkálja, hogy a kijelzőjén, körben kb.2 cm szélességben sötétebb a kép. Háttérfény hibára gondoltam, szétszedtem a kijelzőt, és az lcd nélkül bekapcsolva teljesen homogén, egységes fényt adott. Megmértem a tápfeszültségeket, Ha mindent jól mértem, akkor stimmelnek. Az lcd kijelző is megkapja a 12V-ot, a típusa: V260B1 -L11. Itt megakadtam. Mi okozhatja ezt? Van valakinek ötlete? Üdv!
Üdv Tanyalakók!
A minap vásároltam egy Sharp LC-40LE822E TV-t. Az a gondom, hogy nem tudom a PIN kódját, ezért resetelni szeretném. A neten talált Input + Vol -, Majd Vol- + CH- kombináció nem működik, nem tudom vele a szervizmenüt elérni. Ehhez kérném a hozzáértők segítségét.