Sziasztok!
Elakadtam a fenti TV készülék tápegységének javítása közben. A következő félvezetők beszerzésére nem találok forrást. Ehhez kérnék segítséget és/vagy a helyettesítésükre ötletet. Ami tönkrement: 2sk2717 (Toshiba gy.) ezt sikerült beszereznem, 2sk2917 (Toshiba gy.) ez nincs, FMDG 26 (teljesítmény dióda) ez sincs.
Köszi, Bagoly69.
Sziasztok!
A fenti, V315H3-LE3 tepsivel szerelt tv-be keresek ledcsíkokat. (EDGE) Ha nem muszáj, nem szedném szét.
-LE2-be találtam az Alin, nem tudom, hogy ez a vége számít-e ebből a szempontból? Szalagkábeles csatlakozása van, a csati lábszáma stimmel.
Előre is köszi, ha valaki megosztja velem az egyezést, vagy a különbséget.
Sziasztok!
A Hiba jelege hogy rövid üzem után a kép először teli fehéren világít egy pillanatra majd kis idő múlva zöld majd pirosan világit akár órákig is, hang van néha rendszertelenül beugrik a kép de vissza is megy pirosba.
-Eredeti hibája a háttérvílágitás kikapcsolgatott de ezt a inverter lefogócsavarjainak nem érintkezése okozta.
Előre is köszönöm a segítséget!
A fenti TV 10 napos hibátlan üzem után ismét üzemképtelenné vált. A korábbi meghibásodás scan felirat bekapcsoláskor. Alkalom szerüen aztán elindult, működött hibátlanul. A javítás során USB-n program frissítés után, minden a legnagyobb rendben, jól működött 10 napig. Feltételezés: a 25q64 flash ic p rogram vesztése, mivel korábbi hiba során is a beállítások menü után, random beállítással tért vissza. a panel tápfeszültség, a kikapcsolt (készenléti) állapotban 5v rendben.A korábbi hiba felmérése során (amikor frissités előtt) a 12v táp is rendben. A panelen található egyéb tápok 3,3v , 2,5v , 1,8v rendben. A letöltött rajz sharp_lc-32le244e_lc-32le144e.pdf alapján. Ezek alapján célszerűnek találjátok a felprogramozott 25Q64 ic cserét?