Sziasztok!
A fenti készülék nem fog be semmit tuner-on keresztül, de AV-én jó, és még a kép tetején bemelegedés után csíkok jelennek meg, az elkókat kicseréltem az eltérítésben, mi lehet még a gond?
Sziasztok!
A fenti készülék tápja mainboard nélkül tökéletesen indul. CN7003 (PD) jelű csatlakozón a 12-es lábon kellene kapnia egy jelet a mainboard felől, hogy a 12V-os ág elinduljon, de ez nem történik meg. Ezért az IC 2002 a felelős, azon belül is a 69-es láb. Ez nem ad jelet indulásra, így a 12V-os ág nem áll fel, a TCon nem kap feszültséget, nincs kép. Az említett IC egy mikrovezérlő (R5F364A6NFB).
Minden segítséget megköszönök.
Táp: RUNTKA619WJQZ
Main: DUNTKF306 / QPWBXF306WJZZ
Sziasztok!
Elakadtam a fenti TV készülék tápegységének javítása közben. A következő félvezetők beszerzésére nem találok forrást. Ehhez kérnék segítséget és/vagy a helyettesítésükre ötletet. Ami tönkrement: 2sk2717 (Toshiba gy.) ezt sikerült beszereznem, 2sk2917 (Toshiba gy.) ez nincs, FMDG 26 (teljesítmény dióda) ez sincs.
Köszi, Bagoly69.
Kérem, Guest és guriga ne szóljon a topichoz!
Hi!
Lenne ez a tv. Kikapcsol a háttér. Van amikor elmegy 1 napot, van mikor félóránként leáll. A kép megvan. Ha kikapcsolom bekapcsolom megy tovább, amíg le nem áll újra. A tápot és maint hajlítgatom, kopogtattam, semmi. Mi lehet, LED?
Kösz