Üdv' mindenkinek! A tv baja látszólag egyszerű, nem működik. Készenlétből próbálták indítani, halk katt és vége. A tápjában a fet (17N80C3) zárlatos mint egy darab drót. A gondjaim a következők: 1. Nem találok egyéb hibás alkatrészt, kiforradt kondilábat stb, ami kinyírhatta. 2. Bár sok ilyen tv-t láttam már, táphibáshoz még nem volt szerencsém. 3. Nem egy olcsó fet, ezért mielőtt négyet-ötöt kinyírnék próbálkozás közben, gondoltam megkérdezem, TUDJA E VALAKI MITŐL SZÁLL EL ÉS ESETLEG MELY CUCCOKAT KELL VELE CSERÉLNI? Létezhet, hogy egyszerűen eddig bírta és csak egy fet-csere?
Tisztelt Kollégák!
Szerencsétlenségemre ez a nagy "dög", a fiam készüléke került hozzám. 11-es hibakódot jelez. A SM nem sokat segített /11 reserved/. Állítólag először 14-es hibakódot jelzett, majd néhány újraindítási kísérlet után már stabilan 11-es maradt. A tápegységet leellenőríztem, OK. Találtam két tranyót, Q8035 és Q8043 totál zárlatos. Elsőre ennyi problémát fedeztem fel. Holnap folytatom, de addig is kérdezem, van-e valakinek tapasztalata ezzel a készülékkel kapcsolatban. Minden ötletet, segítséget előre is köszönök!
Üdv: Kovács György
Hali Segitséget szeretnék kérni.A helyzet a következö nem világitott a készenléti led az 5 voltos zener ic volt a rossz,csere majd elkók átvizsgálása csere.Inditom a tvt elkezd csattogni fent a képcsönél a magasfesz sortranyónak annyi,hmm izzóval terhelem a tápot 113v stabil raktam be másik tranyót inditom de gyorsan rámértem pár feszre a b plusz 113v a sortrafó állitja elö a +-14v ot az is rendbe de a sorfreki csak 10000khz-a15625helyett a video tápja 240v.Kristályt cseréltem a helyzet ugyan az akkor meggyanitottam a tda9361 et vásároltam bele de a helyzet nem változott nem akar 15625khz lenni.Mi lehet a gond?A tápok rendbe 3.3v 5v 8v Üdv
Sziasztok.
Ha esetleg valakinél épp van ilyen megbontva érdekelne milyen led csíkok vannak benne.
Nem akarnám csak azért szétbontani hogy megnézzem mit rendeljek bele.
Akasztják a hóhért.
Kb fél éve cseréltem benne az összes ledet, mégegyszer nem akarok szenvedni vele.