Sziasztok,
megakadtam ezzel a készülékkel. A sormeghajtó trafó 24 Voltról jár(na) egy 270R ellenálláson keresztül. Az ellenállás izzik, a sormeghajtó trafó felőli oldalon leeseik a feszültség 2,5 Voltra, a táp felőli oldalon 20 Voltra. A kis trafó primer tekercsének ellenállása 10 Ohm, sormeghajtó tranzisztor jó.
Az is gyanús hogy a LA78040 +- 12 voltról járna, de itt csak +- 9 Volt van (a táptrafóról van megtáplálva a függ. IC). Sortáp 128 Volton áll.
A processzor tápfeszültségeit most fogom megnézni, szkóppal mérve a proci sem ad ki sormeghajtó jelet.
Mi lehet, mi tiltja le a sormeghajtást?
Üdv.
Tamás
Sziasztok!
Nagyon érdekes hibája van a készüléknek. A hiba jelenség ahhoz, hasonlit mint az lcd-knél a gamma hiba. Túl világos a kép és kissé negatívos, pirosas, pöttyös, halovány. Az egyenfeszek jók, zárlat nincs. Mainboardot leakasztva kontrol boardot teszt üzembe téve a jelenség ugyan az. Tehát nem main szerintem. A jelalakok mind az X mind az y susson kaotikusak, köze sincs az előírthoz. A gépben egyébként s42axyb08 kijelző van. (42hd u2)
Szép estét, tisztelt kollégák!
Samsung CZ-28V53N TV képe elmegy visszajön, és ezt csinálja folyamatosan. Rámértem a képcső panelre, és a szín jelek mennek el, és jönnek vissza, vagyis betorzulnak úgy láttam.
Az a prociból jön, de nem tudom hogy mi miatt lehet!
Előre is köszönöm a segítséget!
Sziasztok,
A fent nevezett chassi úgy került hozzám hogy nem indul (csak kattog) mintha indulna de vissza áll Stand-by ba majd újra próbálkozik.
Tápban elkók cserélve a táp fet el volt égve a táp ic zárlatos volt. Más hibás alkatrészt a primer körben nem találtam.
A Bu(B+) feszültség sem jön már meg.
Sortranyó jó de próbáltam úgy is hogy kivettem C és E re izzó Opto-t átkötöttem de így sem hajlandó elindulni.
Aki ismeri ezt a chassit vagy lenne egy pár jó tanács azt nagyon megköszönném.
Előre is köszönöm.
További szép napot.
Üdv.:
Gy