Sziasztok!
Került hozzám egy ismeretlen előéletű Sony TA-F317R típusú erősítő "javításra" de úgy néz ki, hogy nem is volt neki semmi baja azt leszámítva, hogy hiányoznak róla a hangerő, mély, magas, balansz szabályzó gombok. Ez speciel
így néz ki, de nem hiszem, hogy ezek a gombok nagyon típus specifikusak volnának, jól jönne, ha volna valakinek rávaló gombok.
Sziasztok!
Egy SONY erősítő TA-F570ES MOSFET erősítőben hangszórórelé csere után az SM ben leírt módon beállítottam a BIAS feszültséget a mérési ponton az ott írt 14mV-ra. Most valahogy nem tetszik a hangja az erősítőnek. 20,5 és 7,6 mV volt a kiinduló, még gyári érték - újonnan vettem anno....Van valami amit rosszul csinálhattam vagy ekkor állítás nem okozhatott ilyen hangzás változást valóban amit itt a Sony szervizben mondtak?
Esetleg be tudná valaki nekem kalibrálni ezt az erősítőt, aki erre technikailag és tudásilag is fel van készülve? (természetesen nem ingyen és odaviszem az erősítőt) nagyon szeretem ezt az erősítőt szeretném ha újra a régi lenne.
Minden tanácsot és segítséget előre is köszönök.
Zsolti
Azért a címet már kijavíthattad volna, ha már a létrehozásnál siettél! "Sony TA-F570ES erősíítő bias beállítása"
Sziasztok. Van egy, a cimben szereplo hi-fi tornyom, melynek egyetlen problemaja az, hogy a (dupla) kazettas magnoban egyik mechanika sem cseveli fel a szalagot jobbra lejatszas uzemmodban. A szalag tovabbitodik, a zene hallatszik, de a jobb oldali cseve nem forog es 2mp utan mar a nyomogorgo feltekeri magara a szalagot. Gorscseveles mukodik mindket iranyban, mindket mechanikanal. Kivettem az egyik mechanikat - hatha okosabb leszek, de csak a gyorscseveles modjat sikerult megerteni. A lejatszas mod kisse bonyolultabb modon van megoldva, es mukodes kozben sem latni mi kene forgassa az orsokat. A szervizkonyv robbantott rajzatol sem lettem okosabb. Talan valaki kozuletek javitott/szedett szet ilyen mechanikat, es folvilagosit engem is. Elore is koszonom. Udv.
Sziasztok!
Fent nevezett Sony TA-N9000-es csodaszép végfok került ma a kezeim közé.
Hibajelensége, hogy bekapcsolás után a "Standby" led elkezd villogni.
Gyors ránézésre volt csak időm, de elsőre elkeseredtem.
Majdnem minden alkatrész "Sony" típusú benne.
Szükséges feszültségek első mérésre rendben
Alkatrész teszterrel végigmérve a tranzisztorféleségeket/FETeket és diódákat úgy néz ki minden rendben.
Ellenállások elsőre jónak tűnnek.
Valaki nem futott bele véletlenül előélete során ennek a típusnak a "szériahibájába"?
Mivel a tulaj elmondása szerint kb. 4-5 évente volt ugyanilyen hibával "javítva", bár utólagos forrasztásra utaló jelek nem láthatóak a panelon.
Köszi,
Krisztián