Sziasztok!
Visszahozták ezt a tvét, mert régebben nem kapcsolt be, de most a fent leírt hibát produkálja, de van amikor AV-ról átvált a TV módba. Most átlett forrasztva a tápegység modulja, 2 napig rendesen ment, tegnap és ma jött elő ez a hibája, visszakapcsolva megy egész nap. A tápban vagy a control boardon lehet gond?
Üdv!
Kaptam egy ilyen kis TV-t.
MPEG2 tunerral lehet itthon fogni vele valamit? https://www.sony.hu/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs/kdl-20g3000/specifications
Kösz
Sziasztok!
Javítanék egy ilyen Sony tv-t, semmi életjel - minden sötét.
Hosszabb tárolás után tápot csatlakoztatva bejön a Sony felirat, a szokott idő után eltűnik - aztán sem fáttérfény sem készenléti led.
Ezután már nem jön be a felirat sem, csak több nap után egyszer.
A tápegység bekapcsolt állapotban van, a main összes tápfeszültsége bekapcsolva, rendben. Valami szoftver betöltődési gond, vagy az ARM proci lehet... Találtam videókat, ahol a mediatek arm proci csere segített.
A tulaj szerint fokozatosan lett ilyen, először csak több óra után ment el - aztán egyre sűrűbben.
Ezek a BGA -k nem szoktak rendbejönni melegítéstől, de ha nincs más ötlet megpróbálom.
Előre is köszönöm!
Üdvözlet,
a LED a 6-os hibát jelzi, mást nem hajlandó csinálni.
a szervizkönyv szerint; 2..9 hibakód - NVM
lehet, hogy a processzor programmemóriája sérült?
Az EEpromot töröltem FF-re; a hiba változatlan.
processzor: CXP85340A-117Q
EEprom: 24E32
másik EEprom tartalommal még nem próbáltam...
itt a tanyán van egy ilyen: sony_kv-c2509k_cxp85340a117q.bin ez segíthet?