Tiszteletem!
Az említett erősítőt 2 napja hozták. Bekapcsolás után kis idővel a kijelzőn a "protect"
felirat jelenik meg.Tápokat jónak mérem,végfokok nem zárlatosak.Szemrevételezéssel
nem találtam rossz alkatrészt.Nincs nagy tapasztalatom az ilyen komoly erősítőkben,
minden ötletet szívesen várok!
Köszönöm!
Üdv.
Köszönöm az eddigi ötleteket!Ebbe az erősítőbe nem „hibrid” (pl:stk)végfok van hanem
több kicsi tranyó.Így néz ki: http://dl.dropbox.com/u/10013794/strdb1070.JPG
Megmértem a hangszóró kimeneteket,nincs kiugró eltérés feszültségben.Viszont feltűnt
méregetés közben,hogy ha a speakers kapcsolót off-ba rakom,néha nem jön a protect felirat.
Persze ha on-ra váltok egyből jön a felirat.Mivel ebbe az erősítőbe 3 db két áramkörös relével
kapcsolgatják az összes hangszóró kimenetet,csak a relé előtt mértem.Fel is tűnt hamar hogy mindegyik
relé forrasztásában hiba van.Átforrasztottam de a hiba nem változott.
Múlt éjjel rávettem magam és átforrasztottam minden alkatrészt ami to-220 tok
méretű vagy nagyobb egység.A hiba megszűnt,készülék lepróbálva,működik!
Köszönöm mindenki hozzászólását!
Üdv.
Hello,
a mini HIFI bekapcsolt állapotában a jobb hanszóró búg. A bal oldalin egyáltalán nem hallható búgás.
Nem túl nagy hangerővel, de ha az ember 10-20cm-re ül akkor hallható.
Pár méter távolságból gyakorlatilag észrevehetlen. Hangja transzformátorra jellemző hangra hasonlit. Fülre nem tudom megállapítani a frekvenciát,50 vagy 100Hz-re saccolom.
A kimeneten gyakorlatilag DMM-el nem mérhető AC vagy DC jel.
Scoppal "CSATL-bal.jpg", "CSATL-jobb.jpg" jelalakok láthatóak. Látszik, hogy a jobb oldali részen tüskék vannak.
Az STK4142II-táp kondenzátorain a "C.jpg", "C egyutt.jpg" jelalakok láthatók (sárga NEG táp). DC szinten nem látok eltérést, AC ban is csekély.
Különbséget akkor látok, ha kikapcsolom a készüléket "C egyutt OFF.jpg", itt jol látható, hogy a negativ tápfesz ripple-je jóval nagyobb.
Ha a hálózati dugót kihuzom, akkor a negativ tápellátáson lévő kondenzátor sokkal gyorsabban merül, mint a pozitiv oldalé "C discharges.jpg"
Véleményem szerint a negativ tápszürést végző kondit cserélni kellene. Nem igazán értem, hogy a bal oldali csatornán ez miért nem okoz gondot..
Elképzelhető, hogy ez a probléma, vagy valakinek van más tapasztalat/ötlete mielőtt kicserélem mindkét kondit?
Sziasztok!
Egy Sony CDX-M730-as, lenyíló előlapos autórádiónak az előlap vagy kijelző fóliája eltörött, kikoszolódott. Jelenleg a készülék nem használható.
Érdeklődtem a márkaszervizben (RMD), annyit tudtak mondani, hogy ennek a készüléknek már nem beszerezhető a fóliája.
Most akkor _MIT TEGYEK_ ??? Csak nem kellene még ezért kidobni...
Köszi!
Üdv!
Imre
Sziasztok !
A fenti hibán hogyan lehetne segíteni zöld színű fűtőszálas kijelző van benne pontosan nem tudom megnevezni a típusát. a fűtő fesz 24volt helyett csak 23 volt ez lehet a gond?
Üdv nektek!