Üdvözlet Mindenkinek.
A CD lejátszó hibás KSM-213 D lézer fejét lecseréltem bontott KSM-213 B fejre.A lejátszás elindul, de akadozik, másodpercekre kihagy.
A készüléket bármelyik irányban elbillentve megszűnik a hiba.Átmozgattam az összes kábelt, vezetéket, NYÁK lemezt, semmire nem érzékeny, de vízszintes helyzetben nem hajlandó rendesen működni. Leemeltem a dobozról a CD egységet, és óvatosan forgattam a levegőben, vízszintesen jött a hiba, előre,hátra, oldalra billenve hibátlanul működik. A lézer fejre gyanakszom. Tapasztalt valaki hasonló hibát?
A STDBY-LED a bekapcsolás kb. 3 mp után kialszik.A STDBY-LED-R bekapcsolás után a 0 V feszültség ugyan annyi idő alatt 3,3 V ra ugrik, akkor a Q623 RT1P441C-TP-1 led drive nem tud működni. Az EVER+3.3V és az EVER 4V mindig mérhető. A készülék szervíz kézikönyve elérhető a Fórum oldalain.
I found that VC1 0n IC11 is missing. After checking I found C25(330u 35V) s/c i.e. defect. The problem solved.
Sziasztok!
Adott ez az mp3 lejátszó.
A meghibásodását valószínűleg az okozta, hogy benn hagyták az elemet és az szétfolyt benne.
A készülék szétszerelésekor 2 hiányzó alkatrész tűnt fel amit meg is találtam. Két tantál kondenzátor a jelzésük AS. Sajnos nem bírom lemérni őket mivel az oxidáció teljesen szétmarta a kivezetéseiket. Próbáltam helyettesíteni (a legjobb amit egy másik lejátszó lapján találtam egy AA jelzésű volt de az se tökéletes) a kondenzátorokat de akár mennyiszer próbáltam helyettesíteni a készülék a (gondolom) nem megegyező érték végett a gombok funkcióját összekeverte. Mégpedig a következő képen: ha hangosítottam rendben volt de ha egy kicsit is halkítottam utána elkezdte visszafelé hajtani a zeneszámot.
Az mp3 szoftvere 100% rendben van. Tehát csak hardwer hiba lehet.
Hogyan lehetne megtudni milyen értékű az AS jelzésű Tantál mert én keresgéltem, de erre a jelzésre nem találtam rá.
Ebben kérném segítségeteket.
Előre is köszönöm.
Üvd! Dániel
Sziasztok!
Bekottem az automba egy sony cd lejatszot, (egy opel astraba) s az auto kijelzojerol eltunt a datum, nem mutassa...
Vki tudna nekem segiteni, hogy mit kell atkotni, hogy ismet mutassa a datumot?
Elore is koszonom