Hali,van ez a kapott tv.:Pár bekapcsoláskor képcső tetején volt 1-2 kékszinű csík,most az sincs.Képcsőfűtés van,nagyfesz van,hang van,annyi hogy a képcs fűtés ellenálása át van kötve.Nézegettem forrasztások,jók,ell jók, diódák,tranyók nagyjából átnézve ,melegedésnek nincs nyoma.Lehet valami konkrét oka,vagy( képcső kuka )Nézegettem a fórumon de nem találtam eddig még ötletet.
Üdvözlet Mindenkinek!
A készüléken se kép, se hang, a led 6-os hibakódot villog./Overvoltage/Overcurrent Protection/.Mit javasoltok, merre kutassak?
Sziasztok!
Saját TV-m megadta magát a hétvégén.
Alig múlt 3 éves, a hét végén nem voltunk itthon. Tegnap este kapcsolnám be, de csak 3-at villog a piros Led és semmi több.
A készülék nem volt készenlétben, áramtalanítva volt távvezérelt dugaljon keresztül HGW, set-rop box oké, másik hasonló TV is működik (IPTV).
Az egész lakásban minden más elektronikus készülék működik. Környékbeliek szerint vihar ugyan volt, de közeli villámlás nem.
Ma szétszedtem, méricskéltem, külső táp oké, további tápfeszek "elvileg" megvannak a táp és Led meghajtó panelon (19,2V, 2,75V, 3,3V, háttér világít)
Szervízdoksi természetesen nincs, illetve még az alaplap betűjelét (típusa talán 1-889-202-22) sem tudom beazonosítani.
Merre tovább?
Találkozott már valaki hasonló hibával?
Minden ötletet, választ előre is megköszönök.
Üdv: Sándor
Tisztelt kollegak.
Javitasra hoztak a fent emlitett Tv-t O-W hibava. A Q802-es tranzisztor van szakadasban, amit mar valaki elozoleg cserelt, de letorolte a jelzest rola. A kapcsolasi rajzon SG264 jelzesu van benne. A Googl-on utanna neztem ennek a jelzesnek, de csak valami opto-copler jon ki. Tudna-e valaki segiteni, hogy mit tehetek helyette