Sziasztok!
Hátha valaki már találkozott az alábbi hibával.
A VBATT feszültség csak 95V a doksiban szereplő 141V helyett.
A TV ugyan többnyire beindul, ám keskeny és hordó alakú képpel.
Fényerő növelésre, vagy amikor az antennát rádugom és adást is talál, azonnal egy jókora reccsenéssel a hangszóróból kikapcsol és villogni kezd az elején a piros LED jelezve a védelem bekapcsolódását.
A tápegységet méregetve feltűnt, hogy a 7506-os pozíciószámú stabilizátor lábain nincs mérhető feszültség.
A környező ellenállásokat átmérve nem találtam közöttük szakadtat és a tápegység tranzisztorai és diódái sem mutatnak hibát. Az említett stabilizátort és a SM alapján 7529-es pozíciószámú BC847B-t kicseréltem, de nem következett be változás.
Az első körben leggyanúsabb 3507-es(160K) és a 3520-as(33K) ellenállások kimérve jók.
Szerintetek, hová nyúljak...?
Szép estét kivánok mindenkinel
Kérdésem lenne ,hogy van valakinek hibakod táblázata Sony KDL-40WE660 tipusu tv hez.
A jelenség ugy kezdödött,hogy 30- 60 perc után kikapcsolt most meg a SONY logo bejön ujraindul kétszer majd 6 villog a stb led
Üdv András
Sziasztok. Fent nevezett készülék a következő hibával jött. Bekapcsol, majd kis idő elteltével pár másodpercig van kép, májd kikapcsol. Ezt háromszor megismétli, majd a készenlét ledje kilencet villog. A csöveket cseréltem, de a hiba továbbra is ugyanúgy megmaradt. Kondik mérve a tápban, és az inverteren is. Nincs valami ötletetek, mi lehet? A segítséget előre is köszönöm.
az eeprom tartalmára volna szükségem, 24c32. ugyanis, amikor tápfeszt adok a tv-nek, és megnyomom a power-t kigyullad a piros LED és ennyi, nem kapcsolja be a táp többi fokozatát, persze az invertert sem. amikor kiveszem az eepromot, vagy FF-el töltöm fel, akkor bekapcsol, az inverter is működik, csak persze nincsen kép meg mindkét LED világít. a táp többi fokozata be van kapcsolva és a feszűltségek OK. ebböl a leírtakból adódva sejtelmem van, hogy valami gond van az eeprom tartalmával.azt is megjegyzem, hogy a SM-ben elmagyarázza, hogy van a gépnek egy autodiagnosztikai software-e és a LED villogásainak számából ki lehet olvasni, hogy melyik fokozatban van a baj, és még az is benne van, hogy hányszor villan, ha eeprom error-t észlel, de sehol semmi említés, mi a gond, ha csak folyamatosan világít.
ha valakinek van ilyen eeprom tartalom, meköszönöm előre