Udv nektek
Egy Sony BE4-es gepet javitottam tegnap,az G2-es fesz huzott le,megoldottam.A gond,hogy a B fesz a rajzon 118V,nalam 135.Kimerve a video vegfok 190v-jat ok,futes ipulzosok is ok.Elofordulhat,hogy
az en modelemben 135V legyen a B fesz.
Koszi
Sziasztok! Egyetlen egyszerű kérdésem van egy RM836 tip. SONY távkapival kapcsolatban: hány kHz-es kavics kell bele? Évekkel ezelőtt én vettem ki,kellett egy másikba,elfelejtettem beleírni. Szeretném feléleszteni,nincs a közelben másik,nem tudom megnézni. Ha tudjátok akkor... Előre is köszönöm! Szép napot!
Mindenkinek Boldog Új Évet Kívánok.
Tisztelt Kollégák. Segítséget kérek öregedő tv-m hibájának megoldásában. A gép most is működik, egy hónapja vettem észre,hogy halványan csíkosodik a kép. A jelenség erősödik. Kb. 4cm széles, piros?? csíkokkal tarkított a kép, de stabil, nem ugrál, nem villog. A TV= Sony Wega KV-29XL70E (AE-6B CHASSIS SCC-Q81X-A a doksi alapján) kb. 10-12 éves (nem kerestem a számláját, anno újonnan vettem) eddig hibátlanul teljesített, javítva nem volt.
Miután a darab nagy és dög nehéz, ráadásul szekrénysorban van, (hátulról nem megközelíthető) eddig halogattam a belenézést. De már látszik, hogy nem úszom meg. (Utoljára vagy 2 éve fújtam ki a port belőle S.levegővel) A kép alsó és felső részén a fókuszáltság is sokat romlott az utóbbi időben ami a korosodását mutatja, de az nem volt zavaró eddig. Kérdésem , volt-e valakinek hasonló hibával dolga, merre kotorjak? kondi kiszáradás? vagy valami megnyúlás? vagy más? Remélem a két képen látszik valami. Ha lehet még nem dobnám ki. Minden ötletet, javaslatot örömmel vennék, és egyúttal nagyon köszönöm is. (bocs, ha hosszú voltam)
Sziasztok.
Nagy gondban vagyok, ha tudtok segítsetek.
Van egy Sony Bravia Tv-m (kdl-40u2000) Kaptam ajándékba, de nem kapcsol be csak 4-et villan a piros led majd szünet s újra kezdi, közben a zöld led világít.
4-es hibakód (04 No Vertical Sync) hogy ez mit jelent passz.
A tv bekapcsoláskor próbál elindulni majd a tápon lévő relé behúz ( RY6000 ) s lekapcsol a tv, utána zöld világít mellete a másik led pedig pirosan 4 villogás-os kód.
Nem igazán tudom h milyen infókat írjak még.
Mit nézzek meg a paneleken??
Vagy milyen alkatrészt cseréljek??
Előre is köszi a segítséget.