TISZTELT URAIM. szaki.segitség kellene ehhez a TVhez.mert ezzel a problémával még nem találkoztam. A hiba leirása a következő-----stand by ből indul nagy fesz.fütés van hang egy pillanatra beugrik aztán csend kép nincs a screent picit feljebb véve kék /halvány/ csikokkal van fény /halvány/.Kb 30sec.a led villog 5.ször.szünet majd megint 5.periódikusan.Azt tudom hogy letiltás AKB-5 hiba de hol keresem segitsetek légyszi. előre is köszönettel CICNE23./ÁRPI/ /FE-1sasszé/
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni a fent említett Plazma monitorral kapcsolatban, hátha valaki találkozott ezzel a hibajelenséggel. Nemrégiben került hozzám ez a darab, persze már akkor mondták hogy nemüzemel, gondoltam azért nemfogom kidobni, mert feltételezhetően javítható a darab.
A következő hibajelenséget produkálja:
Közvetlen miután csatlakoztattam a kábelt, elkezd világítani a zöld led rajta. Ezután kb 10mp után elkezdi pörgetni a ventillátorokat benne, de csak éppen hogy felpörögnek utána megint leállnak..eltelik szintén 10mp, megint felpörgeti, ezt megcsinálja 5x, a hatodikra pörgeti őket folyamatosan de ezután semmi nem történik csak pörögnek még kinem húzom a tápkábelt. Sajnos hibakód nemjelenik meg a
standby-leden. A táp panelen megjelennek a feszültségek amelyek a Q panel felé mennek, azok folyamatosak maradnak egész idő alkalmával miután csatlakoztatva van a hálózatra a készülék, viszont ami a ysus panel felé haladna (5V, 65V, 170V), az megjelenik úgyszintén kb 1mp-re minden egyes alkalommal mielőtt felpörgetni a ventiket benne, és amikor a végn a ventik forognak folyamatosan akkor már nincs semmi.
És gondoltam mielőtt, elvinném szervízbe bevizsgáltatni jó summáért :) előtte megkérdem hátha valaki találkozott ezzel a problémával, és ha igen akkor megsikerült-e oldani.
Mellékelve csatoltam egy képet a tápról, hátha valamit segít valamit.
Üdv: Szilárd
Jó napot mindenkinek!
Már javítási kisérlet után került hozzám. Ki van véve a sorvég tranzisztor.Azt mondták a gazdájának hogy sorkimenő hibás Az eredeti nincs benne.Rajz szerint ST2310DHI van benne. Próbára beletettem egy BU2520DX tipust .Lámpán keresztül kapja a sorkimenő a tápot.A lámpa egyik végén 130V van , a másik végén 15V. Mérve a meghajtójel a BU bázisán rendben van, az impulzus formája a kollektorán rendben van.Rossz kondenzátort , kirohadt forrasztást nem találtam.Valószínűleg sorkimenő trafó hibás.Azt lehet is kapni, de az eredeti sorvég tranzisztor horribilis áron kapható.Mit érdemes beépíteni helyette? Vagy ha rosszul gondolom a hibát jól jönne egy tanács.
Köszönöm a segítséget előre is!
dínó
Kedves Tagok!
Fent nevezett led tv-n eleinte időnként elment-visszajött a kép miközben a hang és a háttérvilágítás hibátlanul működött,mára azonban már teljesen megszünt a kép. Segítséget kérnék hogy hogyan tudnám kiszűrni hogy T-con vagy kijelző hiba lehet?
Találkozott valaki ezzel a hibával ennél a típusnál? (T-con: TDL_C4LV0.4)
Segítségeteket előre is köszönöm.