Sziasztok !
SONY KDL-40V4000 TV világosabb részeknél erős bugás hallatszik a hangszórókból.Érdeklődnék hol keressem a hibát?Amatőr szinten meg tudom e javítani? Vagy minden képen forduljak szakemberhez?
Köszönettel Gusztikari.
A fenti hagyományos TV bekapcsolás után 5-ször villan,és nem működik.Ha nagynehezen elindul hiányzik a piros szín.Sajnos nem tudom,hogy mit jelenthet a hibaüzenet?Segítséget előre is köszönöm!Attila
Sony KDL23B40 TV-nek gondja van a digitális vétellel. Kábelre bedugva az adókat megtalálja, szöveges infó kijön. Viszont vannak műsorok ahol csak hangot hoz (nincs videójel írja) pl 38-as csatorna szolgáltatásai, ezen lenne az M1 stb. Más csatornákon kép, hang minden rendben pl 51-es csatornán bejön minden adó.
Földi antennával is csak a hang jön be M1 és társai helyett. És a hang is elég lassan jön elő, van amikor 3 percet is várni kell rá.
Ugyanekkor, ha belépek a beállításon belül az állapot megjelenítésbe (ahol a jelerősséget mutatja) akkor a jelerősség megfelelő és a hang is azonnal megy, kép akkor sincs.
Ez hibás, vagy lehet, hogy a szoftvere nem tud valamit?
Elég régi szerkezet, és nincs usb-je sem szoftverfrissítéshez.
Köszönöm!
Sziasztok!
Már másodszor hozzák vissza..
Valamikor jó akár 2 napig is, nem elkó hiba lehet, mert volt hogy este kihuztam a 230V-ból, 1 napra rá bekapcsolom és mukodik. Szolok a gazdajanak hogy jöhet, nem kapcsol be.
Atcineztem már sok mindent táp/proci/csatlakozo/trafolab, de nem kontakt hiba lehet mert van ugy hogy mozdulatlanul mukodik kikapcsolom es 1 h mulva nem kapcsol be.
Ha mukodik 5 percig akkor lehetséges hogy egész nap mukodni fog.
Amikor nem mukodik akkor akarmeddig be lehet dugva a konektorba, nem fog bekapcsolni kikapcsolas után, áramtalanitani kell órákig, azután vagy bekapcsol vagy nem.
Utoljara már ugy kapcsoltam be két esetben is, hogy a demagnetizalo tekercset kihuztam, és azutan bekapcsolt. De lehet hogy véletlen volt.
PTC-t is csereltem már.
Amikor nincs stby led, attol még megvannak a stby szekunder tápfeszultségek, nem tudom pontosan mennyi kell hogy legyen stby-ban mert gyorsan megjavul a TV és nincs mit mérjek a jó TV-n.
Ha taviranyitoval kapcsoljak ki akkor jo marad, de a tulaj rossz idokre hivatkozva esténként a nagy gombbal kikapcsolja..
Nem tudom eldonteni merre méregessek primer/sekunder/ vagy proci
Primerben nem találtam hibát..