Sziasztok!
A fenti tv-nek nem tudok a menűjébe belépni,ill még bekapcsolás után pár másodpercig,ha sikerül de állításra már nincs idő,mert összetörik a menű térkép". A csatorna szám és hangerő kijelzése hibátlan,mint ahogy a kép is. Hangja viszont nincs,csak alapzaj,mintha más normára lenne állítva.
Üdv: Wolf
Üdvözlet Mindenkinek!
A készüléken se kép, se hang, a led 6-os hibakódot villog./Overvoltage/Overcurrent Protection/.Mit javasoltok, merre kutassak?
Tisztelt Kollégák!
Szerencsétlenségemre ez a nagy "dög", a fiam készüléke került hozzám. 11-es hibakódot jelez. A SM nem sokat segített /11 reserved/. Állítólag először 14-es hibakódot jelzett, majd néhány újraindítási kísérlet után már stabilan 11-es maradt. A tápegységet leellenőríztem, OK. Találtam két tranyót, Q8035 és Q8043 totál zárlatos. Elsőre ennyi problémát fedeztem fel. Holnap folytatom, de addig is kérdezem, van-e valakinek tapasztalata ezzel a készülékkel kapcsolatban. Minden ötletet, segítséget előre is köszönök!
Üdv: Kovács György
Üdv Kollégák!
Fenti TV-ben a Q6803 pozícióban lévő sorvég tranyó zárlatos.Típusa 2SC5480,ez a két végtanyó közül a felső pozícióban van.Ára meglehetősen drága,a HQ-ban több mint 4000Ft.Korábban a Tanyán találkoztam olyan javaslattal,hogy helyettesíthető 2SC5480-al.Nos én megpróbáltam,de egy ciccenés után elszállt.Előtte természetesen sor kondikat cseréltem,tápot egyébként is javítani kellett.Most vakarom a fejem,vegyek bele eredetit,vagy legalább próba szinten elindul mással is?Kérek tanácsot,ha már volt hasonlóval dolgotok!Köszönettel
Reparátor1