Tisztelt tanyalakok ! Kerem hogy segitsetek! Inditas utan 4x villog a piros led minden 2 masodperc utan. Ugy latom hogy a hattervilagitasnal 4x64 ledes led sor van.Meg szeretnem merni a ledsorokat amelyek a led driver utan 4 szalagkabelen vannak betaplalva a led driver utan. 8 eres mind a 4 szalagkabel.Ki szeretnem zarni a ledsorok hibait. A led driver cserelve volt !! Szeretnem tudni a ledsorok feszultseget es fogyasztasat.A Google-on nem talaltam informaciot a kijelzorol.A kijelzo tipusa ND4Y600LNX0101 es a ledsor tip. 4X SYV6031.
Sziasztok!
Mi lehet a gond, talán az La 7830?
Üdv:Ckó
Sziasztok!
Hátha valaki már találkozott az alábbi hibával.
A VBATT feszültség csak 95V a doksiban szereplő 141V helyett.
A TV ugyan többnyire beindul, ám keskeny és hordó alakú képpel.
Fényerő növelésre, vagy amikor az antennát rádugom és adást is talál, azonnal egy jókora reccsenéssel a hangszóróból kikapcsol és villogni kezd az elején a piros LED jelezve a védelem bekapcsolódását.
A tápegységet méregetve feltűnt, hogy a 7506-os pozíciószámú stabilizátor lábain nincs mérhető feszültség.
A környező ellenállásokat átmérve nem találtam közöttük szakadtat és a tápegység tranzisztorai és diódái sem mutatnak hibát. Az említett stabilizátort és a SM alapján 7529-es pozíciószámú BC847B-t kicseréltem, de nem következett be változás.
Az első körben leggyanúsabb 3507-es(160K) és a 3520-as(33K) ellenállások kimérve jók.
Szerintetek, hová nyúljak...?
Üdvözlet!
Segítséget szeretnék kérni.Van egy Sony Bravia KDL32R420A típusú tv.
Bekapcsol bejön a SONY logó néhány másodpercig és kikapcsol aztán újra be és szintén csak a logóig jut,ez ismétlődik míg ki nem húzom a konnektorból.Távirányítóra nem reagál.
A feszültségek rendben vannak,kondik jók a tápban,semmi hibát nem találok.Gondolom újra kellene írni a firmwart,nekem egy CH341A típusú íróm van,de azzal nem tudom újra írni mert nem 25Q flash van benne.
Ha van valakinek tapasztalata vagy tipje és megosztaná megköszönném,nekem még nincs nagy tapasztalatom.
Main típusa 1P-012CJ01-4010