Köszöntök mindenkit.
Először is elnézést ha nem jó a kategória.
A bajom ezzel a készülékkel az, hogy a dátum beállítás hibás. Az is érdekelne miért nem áll be magától DCF-el, kézzel kell beállítani.
Vissza a dátumra, beállítom kézivel év-hó-nap és csal. most ugye 2020.03.06 a van, ha ezt beállítom akkor szombatot ír holott péntek van. Ha egy évet visszamegyek az időben akkor péntek.
Valaki tudna ebben segíteni: Papírjait már letöltöttem.
.https://www.google.com/search?q=grundig+sonoclock+54-sc+5304+dcf&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b
T, kipcsak
Sziasztok.
A alábbi hibajelenséget produkálja a készülék.
Bekapcsolás után gyorsan beolvassa a lemezt, elkezdi játszani, de néhány perc után (olyan mintha "bemelegedne"..)elkezd úgy sercegni mintha régi bakelit lemez lenne, ez egyre erösebbé válik, végül el is hallgat.
A lemezt még egy darabig pörgeti, próbálkozik, de nem lesz jó, és kidobja.
Pár perc pihentetés után jó, de aztán kezdődik elölről.
Ezt a folyamatot -nekem legalábbis úgy tűnik- fel tudom gyorsítani, ha a lemez végéről próbálok lejátszani számot, akkor mintha hamarabb kezdené a sercegést. :szetver:
2 db kondit kicseréltem,
a nyákot meleglevegős pákával átmelegítettem,
fejet megtisztitottam,
lemezforgató motort cseréltem... :(
A rádió része tökéletesen müködik.
Van valakinek valami ötlete???
Köszi.
Mellékletben a mecha képe...
Tiszteletem az uraknak.
Renault CD-s rádió rajzát keresem, illetve, a kódot hozzá hol lehet megtalálni. A Vaterán vettem, hibás, és kód sincs. Köszi előre is. : Gábor
Sziasztok!
A fenti Yamaha tuner erősítő St.by-ból való bekapcsoláskor azonnal kikapcsol. Ha egy soros ellenással sorba kötöm, (kb. 130V kerül a gépre) kifogástalanul működik. Így szoktam indítani a zárlat-gyanús készülékeket. A tápok jók (látszólag), brumm minimális. Ahogy a működő készülékre rákapcsolom a direkt tápot (220V), ismét azonnal kikapcsol. A trafó is látszólag jó, mert ha 220V ot kapcsolok rá, alig van áramfelvétele. Találkozott már valaki hasonlóval?
Köszönettel:
Attila