Tisztelt Urak!
Vásároltam a címben említett műszert, ami hibátlanul működik.
A problémám a következő : A műszer az eredeti megrendelőnak anno a PM 9611/80 opcióval szállították, mert Rack-be építve használták.
Emiatt a 4 db lábat szakszerűen eltávolították, így azt már nem kaptam meg a műszerhez.
Én viszont nem Rackben szeretném használni, ezért szeretnék az eredeti vagy ahhoz hasonló lábaket venni, vagy készíteni (3 D nyomtatás megoldható)
Az is nagyon megfelelne ha valaki egy méretezett rajzot esetleg fotót tudna küldeni a lábakról. Tudom, hogy számtalan megoldással lehetne lábakat eszkábálni
a dobozra, de elegánsabb lenne az eredeti, vagy az eredeti alapján utángyártott lábakat használni.
Az opció másik promlámája, ez már súlyosabb, Az A és B bemenetek a hátlapra vannak kivezetve az előlapi csatlakozók- bár be vannak építve. értelemszerűen nem működnek. ( A user Manual-ban is le van írva)
Az előlapi csatlakozásokkal kényelmesebben lenne használható a műszer.
A kérdésem illetve a segítség kérés arra vonatkozik, épített-e már valaki vissza előlapira csatlakozást, és mi módon lehet ezt kivitelezni?
Nem szívesen barmolnám szét a műszert bármilyen tanácsot szívesen fogadok. Szerszámokkal és jártassággal rendelkezem műszerek javításában, de azért óvatos vagyok.
Előre is köszönöm a segitséget
Üdv.:
Lajosf
Szétszedtem, és a gyári opció beszerelés csak annyi ,hogy az előlapi BNC csatlakozók meleg pontjának fóliáját csk elvágták, és mögötte kialakitott PCB furatba egy SMA szerű aljzat van forrasztva amibe a hátlapra kivezetett koaxok vannak bedugva.
A csatlakozókat széthúzva, az elvágott fóliát összekötve az előlapról is működik a műszer.
Sziasztok!
Vettem a Vaterán egy C1-91 -es szkópot, és a 220V-ot két párhuzamos graetz egyenirányítja benne. Az egyik átütött. Ismeri valaki ezt a diódát?
Előre is köszönöm.
üdv.
Tropfehérke
Kaptam az Elektrofoknál 4db VS-6FL6 diódát (450Ft/db.) 600V6A, és a furat is azonos.
Has anyone the service manual of multimeter HP E2378A ? It is so hard to power on , wait for more 15 minuten . Look like this https://www.youtube.com/watch?v=hHxugcbAIM0
Van egy HP34401A multiméterem, a cabirációt ahogy kell le is zárták számomra ismeretlen kóddal, a hitelesítést igazoló matrica az oldalán le van tépve, tuti rá is volt írva, jegyzőkönyv nincs már meg.
Esetleg létezik egy mester kód, ill valamilyen módszer a kiolvasásra? Amihez nem kell GB-IB vagy HP-IB kábelt venni.
A műszer tökéletes, pontos, csak zavar, hogy le van zárva, igaz így bolondbiztos, és úgyis lezárnám elnyomkodás ellen, aztán elfelejteném az új kódot, de én felmatricáznám belül...
Tényleg lehet szét kellene szednem, hátha belül van egy 12 digites számsor...Majd holnap.