Sziasztok!
LG 50PZ250.AEU plazmába keresek "jó" áron Y-SUS panelt. Volna még két kérdésem:
A régebbi plazmákban általában egyszerre kellett cserélni az Y és Z panelt Ezeknél is érvényes? A hiba (zárlat) oka, hogy az Y panelen az RD2003 diódák egyik lába kiolvadt a forrasztásból, és KH-s volt, ezért a 30F124 tranzisztorok meghaltak. Érdemes-e nekiállni javítani (feltéve, ha ki lehet deríteni, milyen félvezetők), vagy inkább cserélni a komplett panelt? A Z panel hidegen mérve látszólag jó.
Köszönöm a segítséget, üdvözlettel
Attila
Sziasztok!
A címben szereplő színes tv bekapcsol,a távírányító bármely gombját nyomom csak az av1,av2,12 jön elö és ezt ismétli bár meddig, hálozati kapcsolóval ki-be kapcsolható.A készüléken lévő kezelőszervekre nem reagál.
Memória cserélve ,változás semmi.Segítségeteket előre is köszönöm.Up típusa:lc863324a.
"(olyan fórum téma megnevezést/elnevezést válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2 nem indul )
Az pl. nem elég, hogy "LG RE" vagy "Cuccok!!!", illetve hasonló elégtelen releváns infót tartalmazó cím!"
Sziasztok!
Elnézést ha nem voltam elég világos.A távirányító BÁRMELY gombjára csak így reagál, a menüre is egy nyomás av1,még egyszer menü,av2,de ha a hang,vagy power gomb ugyan az a helyzet.
A hibajelenséget ez a cím írja le!
Kalex
Sziasztok, adott egy sony kdl50-w805b TV. Még délután működött, de most este azzal fogadott, hogy pirosan villog, méghozzá 3x-szor. Elvileg ez tápellátási/mainboard hibát jelez, legalábbis ez volt a neten. Na most ez a tv külső kapcsolóüzemű tápegységgel üzemel. Azt megmértem és üresjáratban a ráírt feszültség mérhető rajt (19,49V). Próbátam úgy indítani a TV-t találomra, hogy a tápegység bedugása közben nyomtam a fizikai power gombját, akkor elindul és körbe-körbe forog egy nyíl egy darabig (talán valami sw betöltő mód lehet vagy ilyesmi nemtudom) azt kb. fél perc múlva kikapcsol, majd piros villogással folytatódik az egész. Nyíl forgása közben próbáltam rá pendrive-on rámásolva sw-t hátha betölt-feltölt (magamból indultam ki), amúgy pendrive táp alá sem kerül, mert nem villog rajt a led)
Valami ötlet? Aki már szerelt kdl TV-t mondjon valamit, mit tudnék még megpróbálni.
Sziasztok!
A fenti géphez keresek NIPPUR-os mentést ha volna valakinek, 1020-ashoz van, jó is nagyjából de a TEXT nem kapcsolható vele amit nagyon hiányol az ügyfél, sima nem dvd-s ORION távokat is próbáltam de a sűrűbben előforduló 11AK-s távok egyáltalán nem viszik.