Szerbusztok
A készülék Power LED-je csak villog, néha a kijelző is hasonlóan pislog. Ha véletlenül beindul, a kikapcsolás után ugyan ezt produkálja. Ha a CD egység szalag-kábeljét leválasztom, majdnem rendesen működik, csak logikai hibák vannak: a hangerő lefelé is leginkább növekszik, állomáskeresésnél AM FM váltakozik, stb.Tápok -amennyire látom rendben vannnak, processzor oszcillátora megy
Ha van vkinek ötlete, kapcs rajza, szívesen venném
Kössz Karel
Sziasztok. Egy baratom megkert, hogy talaljak vagy gyartsak egy tapegyseget a Bose dokkolojahoz. Sajnos az eredetiket aranyarban adjak, igy gyartanom kell egyet. Talatam is egy elegans kis 4 pines csatit, de fennakadtam az eredeti csatlakozo labkiosztasan. Talaltam egy rajzot de nem tudom eldonteni, hogy a kabelen levot abrazolja, vagy a dokkoloban levot. Ha valakinek dolga volt ilyennel, es tudna segiteni, kerem ne tartsa vissza magat. Koszonom .
https://www.ifixit.com/Answers/View/164572/Solder+DC+in+directly+to+the+connector+board+of+Bose+Soundlink+1
.

Sziasztok
Lorta (Amfiton klon) órosz erositoben egyik oldalaban kimentek a veg es a meghajto tranzisztorok, kicsereltem oket, de most teljes hangerovel búg, a zene pedig alig fellelheto benne.De ez mindkét oldalon!
Tápja jó: +/-33V. Probara tapelko csere, gretz csere tovabbra is búg. A javitott oldalon minden kiselkót cseréltem.Tranzisztorok nem melegszenek.
A bemeneti koax kabel halojan keresztul kapja a 0-at! (kábelspórolás?), ha ezt kicinezem a vedelem nem kapcsolja relen keresztul a hangszorokat.
Ha csak a koax belsojet cinezem ki akkor is bug.
Ha pincettaval hozzaerek az egyik TO-92-es tranzisztor kolektorahoz, egeszen elhalkul a bugas, de viszont errol a labrol csak 1 db ellenallas megy tovabb, de az ellenallas masik labanal mar nem halkul el a bugas.
Más: Eloerosito potira (tobbfokozatú ellenallaskapcsoló) nem reagal a hangerô, de szerintem ez mar masik problema.
Na akkor most akkor mi baja lehet?
fent nevezett eszköz kapcsoloüzemü tápja felrobbant,az alkatrészek többségét sikerült beazonositani ,de a viper 53 ic vel felépitett táp
szekunder körében van 1 ic7 smd 3 lábu ic (smd tranyo ránézésre) amit nemtudok beazonositani .
lehet hogy tl431 lenne?
köszönöm