Konkrétan előttem az alábbi feliratúak vannak: LCO-5CS, LCO-4CS, F6-1/A és LIM-2. Valószínűleg a feliratok a funkcióra utalhatnak de mivel van 6-10 kivezetésük, így elég nehéz beazonosítani őkat. A 70-es 80-as években a HTSZ a műszereit és egyéb gyártmámyait ilyen kis emeletes NYÁK-okat tartalmazó dobozkákból építette fel. Ha nagyon keresgélek, valószínűleg még más típusokat is találok. Jól jönne ezekről némi pontosabb információ.
Újjab fórúm téma.
Méréstechnika, távoktatás? Nem nagyon lehetséges,....de megkockáztatom.
Azoktól a kollégáktól várok e téren segitséget, akik kérdéseimen nem mosolyognak el és megpróbálnak gatyába rázni és megkisérlik eloszlatni homályos fogalomaimat.
Jelen esetbe, a kérdésem a következő:
-adatott egy rezgőkör melynek a frekvenciáját szeretném kideriteni frekimérővel, vagyis megmérni.
Tehát hová kell csatlakoztatni a digitális frekimérő szondáját, hogy hiteles pontosággal, információt kapjak a rezgőkör frekvenciájáról?
Kell e kapacitás a frekimérő zsinórjára, ha csatlakozni akarok a rezgőkörre?
Befolyásolom e a rezgőkör frekvenciáját a mérőzsinór csatlakozásával?
A lenti rajz egy cb rajza....ennek tekercseinek frekvenciájira vagyok kiváncsi.
Ha lenne olyan kedves valaki és megjelölné nekem a mérőpontokat és felvázolná, hogy mit s hogyan kell cselekednem.
Hálás köszönet varadi
Tisztelt Mindenki!
A kollektív emlékezethez fordulok, mert magam nem találtam meg...
Valamikor régen (10-20 éve) az RT-ben volt egy cikk (és kapcsolás) amivel bonyolult digitális paneleken lehetett a zárlatos ic-t vagy kondenzátort megtalálni. A táppontokra beadott kis feszültséget (kb. 1V) és egy érzékeny milivolt-mérővel lehetett követni, hogy a tápvezetéken merre folyik a nagyobb áram.
Emlékszik valaki hol találom a cikket? Az rt-k megvannak papíron és állományban is, csak nem találom több órás keresgélés után sem.
Köszönöm a segítséget!
sanyika45