Sziasztok!Hozzám került egy a címben említett technics su 7700k erősítő.Fejhalgatóval hallgatva tökéletesen szól minden funkció működik.Amint rákapcsolom a hangszórókat az előlapi mains kapcsolóval kis hangerőnél is erőtlenül és torzan szól mindkét csatorna ,ekkor már a fejhalgató is!A hangszóróvédelem működik rendesen meghúz kimeneten 0v mérhető ahogy illik.Kicseréltem a végtranzisztorokat mert nem egyeztek a bétáik gondoltam ez a baj.Sajnos a hiba megmaradt az új tranzisztorokkal.Mi lehet a probléma ?Akinek van ötlete segítsen legyenszives merre induljak.
Sziasztok.
Van egy Technics SU-V55A erősítőm. Előéletéről nem tudok semmit. Elsőre bekapcsoltam tökéletesek voltak a visszajelzések ,relé behúz úgy ahogy kell.(valószínű 1-2 évet állt)
Második bekapcsolásnál már nem húzott be a relé. 10-bekapcoslásból 1-2xbekapcsolt. (Behúzott a relé)
Tápfeszültségek rendben. Kijelző panelen a LEDek, csatorna helyzet állapotjelzők világítanak.
Valószínű a védelem aktív és emiatt nem húz be a relé. (Forrasztásokat átnéztem nagyítóval, szép állapotú a PCB nincs olvadás,égés nyom.)
AN7073 a védelmi IC. Gyári rajz alapján a feszültségeket kimértem. Rajz alapján a Q601 2sa992 tranzisztoron keresztül kapja meg a relé a pozitív feszültséget.
Sajnos itt elakadtam.
Mivel érdemes folytatni a méréseket?
Hogyan tudom kiszűrni hogy a végfokozat IC nem e zárlatos? (és amiatt aktív a védelem.)
Az erősítő típusa:
Technics SU-V55A
Válaszokat és segítséget előre is köszönöm!
üdv Csady
Az erosito TV opikai bemenet nem mukodik,
DVD optikai bemenet viszont mukodik, ugyan az a forras eszkoz es toslink kabel is, az erositonel atvezetekelve az adott bemenetre, es atkapcsolva a forras valasztoval. A forras eszkoz TV. de ez szerintem mindegy. Miert csak a DVD bemeneten van erzekelt optikai jel?
Mi lehet a gond? Miert nem ad ki jelet a kijelzore elol TV optika bemeneten az erositon, hogy legalabb stereo erzekelest kijelezne?
Szervizkonyv fent van az sm-ben.
Koszi.
Szia mindenkinek! Szeretnék segítséget kérni,egy Technics CD lejátszóval kapcsolatban,melynek a tipusa:SL-PD6. A hibája,hogy mikor a hálózatba dugva egy pillanatra felvillan a Stand-by ledje, ugyanezt csinálja,mikor kihúzom a hálózatból.Vagyis nincs készenléti üzemmódja.Csatolok hozzá néhány kapcsolási rajzot. Előre is köszönöm a segítséget. Szabolcs.
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el."